İYİ Parti'den Teleferik Projesi hakkında ‘revize’ talebi

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı ve Sapanca ilçe Başkanlığı Kırkpınar'da bir araya gelerek, yapılacak olan teleferik projesinin mutlaka revize edilerek yeniden ele alınması konusunda açıklamada bulundular.

Büyütmek için resme tıklayın

İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan Sapanca İlçe Başkanı Burhan Arıkan İl İlçe ve Gençlik Kolları  ile birlikte Sapanca Kırkpınarda yapılması planlanan teleferik istasyonu inşaatının yerine karşı çıkan yöre halkı ve doğa sevenlerin itiraz sebeplerini dinlediler.

Konu hakkında açıklama yapan İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan;

"İYİ Parti olarak projenin bölge insanına ve turizmine fayda sağlayacak şekilde revize edilmesi konusunda hemşehrilerimizin sonuna kadar yanında olacağız. Herkes şunu bilmeli ki burada teleferiğin kaldırılması talebi yoktur sadece birçok haklı sebep nedeniyle istasyon yerinin değiştirilme talebi vardır. Yöre halkının bu haklı itirazlarına tüm yetkililerin kulak vermesini ve mağduriyetlerin uzlaşılarak çözülmesini talep etmekteyiz. Bu hususta da her türlü takip ve girişimleri  yapacağız" dedi.

İnşaatın yapıldığı yerde nöbet tutan yöre halkı yapılan destekten son derece memnun olduklarını ve bir an önce bu sorunun çözülmesi isteklerini yenilediler. İyi parti yöneticileri gerekli görüşmeler sonrası yöre halkının nöbet tuttuğu yerden ayrıldılar.

11 Eylül 2019 Sakarya/ Sapanca- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?