Sakarya ÇEK İş Hanı satılıyor

Sakarya’da birçok avukata, doktora, kuruma hizmet eden, en eski iş hanlarından ÇEK İş Hanı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı. Artan kiralar nedeniyle birçok kişi iş hanını terk etmek zorunda kaldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya'nın  Adapazarı ilçesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan ve tarihe tanıklık etmiş olan ÇEK İş Hanı satışa çıkarıldı.

Birkaç aydan buyana şehrin en gözde iş hanlarından olmasına rağmen alıcı bulamayan ÇEK İş Hanı bir çok doktor, avukat, emlakçı, muhasebeciye ev sahipliği yaptı.

 

Herkes birbirini tanırdı

Daha birkaç yıl öncesine kadar, gazetecisiyle, doktor, avukat, muhaberesiyle herkesin birbirini tanıyıp, ziyaret ettiği ve dayanışma örneği sergileyen iş hanı yüksek kiralar nedeniyle tek tek terk edildi.

Kaderine terk edilen ve içinde bazı resmi kurumlar ile esnafın bulunduğu ÇEK İş Hanı'na şimdi Milli Emlak Müdürlüğü müşteri arıyor.

 

Buluşma noktası

Kimi zaman emeklilerin, yaşlıların, anne ve çocukların buluşma noktası da olan ve en eski iş merkezlerinden olan ÇEK İş Hanında bir dönem Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü de hizmet vermişti. Halen Sakarya Turizm İl Müdürlüğü’nün bulunduğu binada birkaç eski esnafın da yer aldığı biliniyor.

 

Talip var ama...

ÇEK İş Hanı’na bazı kurumların talip olduğu söylense de Milli Emlak Müdürlüğü’nün istemiş olduğu yüksek fiyat nedeniyle satışın gerçekleşmediği ifade edildi.

Zemin katında dükkânların, üst katlarda ofislerin olduğu ÇEK İş Hanı’nın satışının gerçekleşmesi halinde yeniden revizyona tabi tutulmasının kaçınılmaz olduğu dile getirildi.

 

10 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?