Sakarya’da teşkilatlarda seçim telaşı

Ak Parti’de ilçe başkanlığı seçim süreci resmen başladı. Sakarya’da ilçelerdeki başkanlıklar ile ilgili yoğun kulis yapılıyor. Erenler, Adapazarı, Arifiye ve Hendek bunların başında yer alıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti teşkilatlar ile ilgili seçim sürecinin startını verdi. Sakarya’da ilçe başkanlarının çoğunun değişebileceği ifade ediliyor.

 

En çok konuşulan ilçe başkanları

Bu arada teşkilatta en çok konuşulan ve değişimine kesin gözüyle bakılan ilçe başkanlıları arasında Erenler, Hendek, Arifiye geliyor. Adapazarı ilçe başkanlığı ile ilgili her ne kadar konuşulsa da gerek milletvekilleri gerekse Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun Metin Kurtuluş’tan memnun oldukları ifade edilmekte.

 

Yılbaşına kadar bitecek

İlçe başkanlıkları ile ilgili seçimin yılbaşına kadar tamamlanması bekleniyor. 16 ilçede de yapılacak seçimlerde ilçe başkanlarının ve yönetimlerinin çoğunda değişim beklentisi var.

Bu nedenle ilçelerde çok yoğun kulisler yapıldığı, parti mahalle başkanları ve delegelerin ziyaret edilerek desteklerinin istendiği belirtildi.

 

İl başkanlığı yılbaşından sonra

Diğer yandan AK Parti Sakarya İl Başkanlığı ile ilgili seçim (veya atama)’nın yılbaşından sonra olacağı açıklanmıştı.

Eski İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın Erenler Belediye Başkanlığı süreci sonrasında boşalan koltuğa Yunus Tever atanmıştı.

Tever’in göreve geldiği süreçte toparlayıcı olduğu, tüm teşkilatlar ve belediye başkanlarından gelen taleplere eşit mesafede önem vererek çözüm odaklı çalıştığı ifade ediliyor. Bu nedenle Ankara ve Sakarya’da olumlu  izlenime sahip olduğu söylenen İl başkanı Yunus Tever’in  ekibinde revizyona gidilerek yeniden aday gösterilebileceği gelen bilgiler arasında.

 

 

09 Eylül 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?