Erdal Erdem;Yazıklar olsun…Cumhuriyet size haram olsun!

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem;” 30 Ağustos ZAFER BAYRAMI. Bu büyük Zaferin 97. yılı, bütün ülkemizde devlet ricalinin de katılımı ile muhteşem bir şekilde kutlanırken,Mübarek Cuma günü ile kucaklaşan bu zafer ve şeref gününde SİZ DİYANET olarak nerdesiniz ?” diyerek isyan etti.

Haber albümü için resme tıklayın

30 Ağustos Zafer Bayramı günü, Türkiye genelinde ve Sakarya’da camilerde okunan Hutbe’de  30 Ağustos Zafer Bayramı’na değinilmemesi ülke genelinde olduğu gibi Sakarya’da da tpkilere neden oldu.

Adapazarı Muhtarlar Derneği Başkanı, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem konuyla ilgili olarak sosyal medyada bulunduğu paylaşımda ağır ifadelere yer verdi.

 

İşte Erdal Erdem’in o paylaşımı;

YAZIKLAR OLSUN, CUMHURİYET SİZE HARAM OLSUN.... ** Parçalanmış,yıkılmış,çökmüş,padişahı tutsak,toprakları işgal altında ,yokluk ve yoksulluk içinde bir Anadolu... Sonradan İngiliz gemisi ile vatanını terk eden ,Tutsak padişah ve taraftarları; AMERİKAN MANDASI MI,İNGİLİZ MANDASI MI TARTIŞMASINDA... Kurtuluş için hiçbir umudu ve mücadele azmi olmayan sefil bir teslimiyet. ** İşte bu yokluk ve çaresizlik içinde ,kendisine inanıp etrafında kenetlenenlerle,'' YA İSTİKLAL YA ÖLÜM '' diye ,12 milyonluk yoksul Anadolu halkını ,TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRECEK ,eşsiz bir inanç,umut,azim ve sabırla , şaha kaldıran,zafere inandıran ,bir büyük lider Mustafa Kemal ve arkadaşları.. ** '' BEN SİZE SAVAŞMAYI DEĞİL,ÖLMEYİ EMREDİYORUM'' emri üzerine ,hiç tereddüt etmeden, dalga dalga ŞEHADETE KOŞAN,15 lik tıfıllar,elbiseleri,çarıkları yırtık Anadolu’nun dört bir yanından vatanın bağrına serpilen MEHMETÇİKLER... **Hakkında idam ve katl'i Vaciptir diye FETVALAR verilen Mustafa Kemal ve arkadaşlarının önderliğinde,TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİREN, zorlu ve onurlu büyük mücadele sonucu ,onbinlerce şehidin omuzlarında yükselen ,mazlum Milletlere de umut olan bugün üzerinde gururla yaşadığımız Genç Türkiye doğmuştu.. ** EYY DİYANET, 30 Ağustos SENİ İLGİLENDİRMİYOR MU ? **

Bugün Cumhuriyetimizi
taçlandıran mücadelenin en onurlu halkalarından 30 Ağustos ZAFER BAYRAMI. Bu büyük Zaferin 97. yılı, bütün ülkemizde devlet ricalinin de katılımı ile muhteşem bir şekilde kutlanırken,Mübarek Cuma günü ile kucaklaşan bu zafer ve şeref gününde SİZ DİYANET olarak nerdesiniz ? **

Siz bu Cumhuriyetin ,MİLLİ ,MANEVİ sorumluluğunu böylemi yerine getiriyorsunuz.Tarihimizin bu önemli onur ve zafer günlerine olan ilgisizliğinizi nasıl izah edeceksiniz. ** Anadolunun bağrında KEFENSİZ YATAN ŞEHİTLERİMİZE, Kahramanlarımıza,Atatürk ve silah arkadaşlarına bu günkü Cuma hutbesinde ,neden bir fatihanız, rahmet duanız yoktu ? **Bu tutum ve davranışınızla,VEFASIZLIK,NANKÖRLÜK yaptığınızın , kutsal mabedimize nifak soktuğunuzun,Milli birliğimize,kardeşliğimize kötülük yaptığınızın farkında değilmisiniz..? ** İzlediğiniz bu maksatlı tutumunuzun , MİLLETİN VİCDANINDA derin yaralar açtığını,bunun İslama da ,insanlığa da ,topluma da hiçbir yararı olmayacağını asla unutmayın. ** Ve herkes bilsin ki , bu milletin ezici çoğunluğu her geçen gün daha bilinçli olarak CUMHURİYETE ve Milli ZAFER günlerine sahip çıkacaktır..Başta büyük Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatanın bağrında SIRADAĞLAR gibi yatan şehitlerimize sonsuz rahmetler diliyorum.

30 Ağustos Büyük ZAFER KUTLU OLSUN...

31 Ağustos 2019 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Sakarya - Sayın Erdal Başkan sizi tebrik ediyorum. Atatürk’ü ve Cumhuriyeti hazmedemeyen insanlardan beklenen budur.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 01 Eylül 22:45
01

Sakaryalı - Sayın Erdem, işini yapsan daha iyi olur. Tarih, din ve hukuk okursan bir şeyler netleşir. Siyaset yapacaksan piyasaya çık, cevap verme imkanı elinden alınmış kurumlara hücum ederek bir yere varılmaz.

Yanıtla . 4Beğen . 8Beğenme 31 Ağustos 23:21
03

Erdal Erdem - @Sakaryalı 01 nolu yoruma cevabı: Sayın Sakaryalı rumuzlu arkadaşım, 1.Sen biraz yazdıklarını okusan ve anlasan iyi olur diye düşünüyorum.2. Ben Kimliğimle,resmimle,yerim ve yurdumla kamuoyunu önündeyim. 3. Benim yerim belli, gel misafirim ol.Tanışmış oluruz,Çayımızı içerken Muhtarlık camiasına; hem Sakaryamızda hemde ülkemizde neler kazandırdığımı ve İşimi nasıl yapıp yapmadığımı anlatayım. Ya da beni tanıyan kendi çevrene sor.4. Sen de bugüne kadar Toplum ve Ülke menfaatine ne yaptın, anlat dinleyelim.Örnek Kamu menfaatine bir destek mitingine katıldın mı? 5.Korkma, biraz cesaretli ol.Adını-soyadını kullan.Rumuz Kullanma. En kısa zamanda çayımı içmeye bekliyorum.Selamlar.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Eylül 17:07


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?