Sakarya Gençlik Spor’da neler oluyor?

Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde görev değişimi sonrası yaşanan sorunlar nedeniyle kurumda yıllarca çalışanlar farklı dairelere geçmek için sıraya girdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü iken, Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in Adapazarı Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanması ile bu kuruma müdür olarak atanan Arif Özsoy sonrasında görevli memurların başka kurumlara geçme taleplerinde artış görüldü.

 

KYK’dan Gençlik Spor’a

Müdür Arif Özsoy’un KYK Müdürü olduğu dönemlerde de yaptığı bazı çalışmalar ile ilgili kamuoyunda dikkatleri üzerine çekmesiyle gündeme gelmişti.

Yaklaşık 5 ay önce Sakarya İl Gençlik Spor Müdürlüğü’nde göreve başlayan Arif Özsoy’un yönetim anlayışından memnu olmayarak kurumdan ayrılmak isteyenler başka dairelere geçmek için adeta sıraya girdi.

 

Arif Özsoy sonrası

Sakarya Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy sonrası ilk kez böyle bir gelişmenin yaşandığını dile getiren spor camiası şaşkınlıklarını gizleyemediklerini dile getiriyorlar.

Yönetim kademesinde yıllarını tüketmiş olan memurların alışıla gelmemiş bir düzen nedeniyle Arif Özsoy yönetimindeki kurumdan ayrılmak istiyorlar.

 

Siyasiler dikkate almalı

Gerek spor camiası, gerekse kurumun yapısını bilenler, Arif Özsoy öncesi ve sonrasının masaya yaratılması gerektiğini, siyasilerin Sakarya Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ndeki gelişmelerin ele alınması konusunda gereğinin yapılmasının doğru olacağı görüşünde.

Binlerce sporcu ve kulübün bu çatı altında olduğunu dile getirenler;

“Yıllardır önemli başarılara imza atmış, çalışanı ve sporcu camiası ile iç içe olan Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden personelin neden ayrılmak istediği ve bunun sebeplerinin neler olduğunun mutlaka araştırılması gerekir” şeklinde yapılan yorumlara yeni Gençlik Spor İl Müdürü Müdür Özsoy’un nasıl bir açıklama getireceği ise merak konusu.

29 Ağustos 2019 Sakarya- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10

Yusuf - Liyakat dediğiniz ne oluyor? Bir adam işini hakkıyla yapıyorsa oradan sinekler kaçmak için yarışır. Kimse kusura bakmasın en az 20 senelik iş yapılıyor şuan gsb’de önceki il müdürleri çalışmamış buradaki sığırlar da yatmaya alışmış. Şimdi çalışan adam gelince nasıl kaçacaklarını şaşırmışlar

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 04 Eylül 14:06
11

Ekrem Atun - @Yusuf 10 nolu yoruma cevabı: Kapali spor salonunda calisiyorum ..sığırlar lafına istinaden senin bu yorumunu yayimlayandan baslamak lazim ismim yaziyor gelde sığır kimmiş gorelim..7 yildir bu kurumda taseronum..ama sen yine gel..bir cayimizi iç..sonra yorum yap

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Eylül 17:47
09

yusuf ziya - genç değil, sporcu değil nasıl gençlik spor müdürü oluyor. işin ehline verin diyorlar, liyakat diyorlar ama olmuyor. sakarya nın kaderi malesef . sakaryanın çocukları bir kenara itilip torpilliler devam etsin.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 03 Eylül 14:02
08

Süleyman Nala - Hendek’te KYK’ya kazandırılan yurtlarda KYK’ya yapılan alımlarda müdürümüzün ne denli adil olduğu konuşuluyor.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 30 Ağustos 09:21
07

Kadir Kurum - Garip sen hakikaten garipsin keyfin yerinde olmalı. Kabahat sende değil yağ kokan ve garip olan bu yoruma yer veren netgaste’de devam et. Herkes kedine yakışanı yapıyor.

Yanıtla . 1Beğen . 3Beğenme 30 Ağustos 09:18
06

Garip - Ciftlik duzeni bozulmustur ondan saga sola kacisiyorlardir. Camiayi da mudurude bilmem ama edindigim intiba haber metninden budur. Baksaniza haber bile yaptirmislar yani harabiyet buyuk demekki. El de elle tutulur da bi iddia yok nedir yani zevat in yanlis yaptigi yazaydiniz da bileydik. Garip bir durum yani.

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 30 Ağustos 00:24
05

Technocrat - Bu haber eksik yapılmıştır. Kurum içinde ne kadar işe yaramaz, ne kadar, yanlış insan varsa bir şekilde müdür vs yapılırken, ülkeye hizmet etme sevdasına sahip insanlar bir yerlere sürüldü veya kurumdan kaçmaya zorlandı. Liyakat nerede??? Sakarya sahipsiz mi, sakaryanın evlatları neden eziliyor???

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 29 Ağustos 21:34
03

Halil İbrahim - Arif Müdürümüz gayretli çalışkan bir idarecidir. Gece gündüz yaptığı işi nasıl daha iyi yaparım diye gayret gösteren bir insan. Kendisine haksızlık edildiğini düşünüyorum.

Yanıtla . 6Beğen . 7Beğenme 29 Ağustos 17:13
02

Arda - Kamil yıldırım bey yatmaya kelimesi çok yanlış bir itham sakarya daki birçok spor tesisi yapımana vesile olan sabah daireyi ilk açan akşam daireyi son kapatan CİHAN SANCAK beyi bile görevden alan bir zihniyet var. Adapazarı ilçe müdürü YAVUZ SALMAN bey e yapılanlar daha bir sürü oyun siz neyden bahsediyorsunuz. Sizin gözünüz de çalışmak devletin arabası ile eve gitmek gazetelere boy bor resimler vermek için iki adet devlet aracı ile medyaları kuruluşları gezmek ,sergi açılışı için iki araç ile ilçelere gitmek, çalışanlara hakaret daha bilmediğiniz şeyler lütfen bilmeden kimseyi suçlamayın. KYK çalışanları bile birleşimden önce ARİF bey le çalışmak istemiyordu.

Yanıtla . 8Beğen . 8Beğenme 29 Ağustos 14:18
04

Gsb - @Arda 02 nolu yoruma cevabı: Kimmiş o tesis yapan aksam aksam amma güldüm gidip bi bak bakim o tesisler üç ay önce nasildi simdi nasil anlatsınlar.

Yanıtla . 6Beğen . 6Beğenme 29 Ağustos 18:31
01

Kâmil Yıldırım - Türkiye'de memuriyet iş garantisi nedeniyle yan gelip yatmaya çok müsait. Memurların genelde birçok dayısı vardır ve kurum yöneticilerine memurlar dolaylı baskı yaparak en rahat yatağı seçmeye çalışırlar. Arif bey çalışkan gayretli yenilikçi bir profil ve öyle görünüyor ki yatmaya alışanlardan biraz doğrulamaları iştenmiş.

Yanıtla . 7Beğen . 9Beğenme 29 Ağustos 13:12


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?