Sakaryalı Öğretmenin Dünya Çapında Büyük Başarısı

Adapazarı Zübeyde Hanım Ortaokulu anasınıfı öğretmeni Elem Göktaş her yıl yaptığı farklı projeler ve eğitimde kullandığı yeni yaklaşımlar ile Hindistan merkezli uluslararası bir eğitim yönetimi kuruluşunca yapılan değerlendirmede 2019un küresel öğretmenleri arasına girdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Dünya çapında 12 bin öğretmenin başvurduğu Türkiyeden 8 öğretmenin kazandığı 2019 Global Teacher Awards ödülüne layık görülen Sakaryalı öğretmenimiz ilimiz eğitim camiasına büyük gurur yaşattı.

Merkezi Hindastanda bulunan AKS Education birçok ülkede temsilcilikleri olan binlerce eğitim kurumuna danışmanlık yapan bir eğitim yönetimi kuruluşudur. Bu yıl  70 ülkeden 12 binden fazla  başvuru arasından  Türkiyeden ödüle layık görülen Elem Göktaş öğretmenimiz farklı çalışma ve projeleriyle dikkat çekiyor.

Yaptığı projelerle özellikle okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken okul öncesi eğitim programını proje tabanlı öğrenme ile zenginleştiren sınıf içi farklı öğrenme yöntemleri geliştiren dijital öğrenmeleri içeren okul aile işbirliğinin üst düzeyde olduğu ulusal ve uluslararası çalışmalar yapan öğretmenimizin projelerinden bazıları şöyle: Heybemde Kitap Var Her Gece bir Değer Bir Ömre Bedel Oku Anlat Değerine Değer Kat Şampiyonum Sensin Lıttle Schools Outdoor Duvarsız Sınıflar Farkında Yaşamlar Eğlenerek Öğreniyorum Yenilikleri Seviyorum Minik kaşifler Kodluyor Orff Schulwerk Project Ritim Takımı 81 il 81 Masal 1 Battaniye Hear The Childrens Voices Çocuklar İcat Çıkarsın Diye Kes Yapıştıra son okul öncesinde inovasyon 81 il 81 bayrak.

2019 Global Teacher Awards ödül töreni için 15 Eylülde Hindistana davet edildiğini belirten Elem Göktaş  bu ödülü başta şehit öğretmen Dilay Kerman olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimiz için alacağını ve ülkemizi temsil edeceği için gurur ve mutluluk duyduğunu belirtti.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş dünya çapında bir başarı kazanan Zübeydehanım Ortaokulu öğretmeni Elem Göktaşı başarısından dolayı tebrik ederek ilimiz eğitim camiası adına büyük gurur duyduklarını ifade etti.

--

---------------------------------------------------- Yalçın AKALTIN Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu 0506 416 21 04 milliegitimbasin@gmail.com

25 Ağustos 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?