Ergün Atalay kongrede gözyaşlarına boğuldu

Yaklaşık 16 yıldan buyana Demiryol-İş Genel Başkanlığı koltuğunda oturan, Sakarya’da yaptığı açıklama ile de yeniden aday olmayacağını dile getiren Ergün Atalay kongrede yaptığı konuşmada göz yaşlarına hakim olamadı.

Büyütmek için resme tıklayın

Geçtiğimiz günlerde Sakarya’ya yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulunarak, ‘Ben değil, beni düşman edenler asıl işçi düşmanı’ dedikten sonra yeniden aday olmayacağını açıklayan Ergün Atalay Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanlık kongresinde yaptığı konuşmada göz yaşlarına hakim olamadı.

 

Gözyaşlarını tutamadı

Bugün yapılacak seçimle yeni genel başkanını belirleyecek Demiryol-İş Sendikası üyeleri Ankara Anadolu Otel’de bir araya geldiler.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Ergün Atalay, Sakarya’da yaptığı ‘Aday olmayacağım’ sözünü Demiryol-İş’in kongresinde de yineleyerek;

“Ben işçi için varım. Sizlerle varım. Sizler için varım. Ömrümü işçinin hakkını savunarak geçirdim. Ama artık aday olmayacağım. Yeni arkadaşlarıma şans verilmesi gerektiğini düşünerek sizlere veda ediyorum” sözlerinin ardından gözleri buğulanan Atalay konuşmasına bir müddet ara vermek zorunda kaldı.

Atalay daha sonra sözlerini tamamlayarak herkesten helâlık istedi.

 

İşçilerin yeniden aday göstermesi bekleniyor

Bugün Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanlığı Genel Kurulu için oy kullanma işlemi yapılacak. Aday olmayacağını defaten söylemesine rağmen Ergün Atalay’ın Demiryol-İş Sendika Genel Başkanlığı’na delegelerin teklifiyle yeniden aday gösterileceği ifade ediliyor.

Tüm bu gelişmelerin ışığında Atalay’ın işçilerin kendisini yeniden aday göstermeleri karşısında nasıl bir tutum takınacağı ise merak konusu….

 

 

 

 

 

25 Ağustos 2019 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?