Adapazarı'nda kaldırım ve yol işgalleri şehrin önemli sorunu

Adapazarı Orhan Cami Meydanı’ndaki işgale son verilmesi olumlu bir gelişme olarak alkışlanırken, diğer cadde ve sokaklarda da aynı sorunun varlığını gözler önüne koyarak aynı uygulamanın buralarda da yapılması isteniyor.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya’da otopark sorunu ve kaldırımlardaki işgal şehrin en büyük sorunları arasında yer alırken, Adapazarı Orhan Cami Meydanında başlayan yol ve kaldırım işgaline son verilmesi, diğer cadde ve sokaklara da uygulanması isteniyor.

 

Sıfır tolerans nerede kaldı?

Özellikle Adapazarı Atatürk Bulvarı ve bazı caddelerde ‘Sıfır Tolerans’ uygulamasından vazgeçilmiş olması  kaldırım işgallerine davetiye çıkardı.

Bulvar üzerindeki iş yerleri, teşhir amaçlı mallarını kaldırım üzerlerine koyduklarından, geniş kaldırımların daralmasıyla yürüyüş yapan yayaların zor anlar yaşadığı aşikar.

Vatandaşlar yeniden ‘sıfır tolerans’ uygulamasına geçilerek, her iş yerinin ürün teşhirini dükkanında, iş yerinde yapması gerektiğine vurgu yapılıyor.

 

Çocuk ve bayanlar güçlük çekiyor

Kimi cadde ve sokaklarda çocuk ve bayanların iskemlede, masa etrafında oturan esnaflar nedeniyle geçiş esnasında güçlük çektiği görülse de konuyla ilgili kimse duyarlılık göstermiyor.

Gerek araç park yerlerine, gerekse kaldırımlara gelişi güzel koyulan iskemleler nedeniyle özellikle çocukların ve bayanların yürüme zorluğu çektikleri hemen her yerde görülmekte.

 

Belediyeler gereğini yapmalı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi Zabıta ekiplerinin bu bağlamda ciddi çalışma yaparak, esnaflara uyarıda bulunmaları isteniyor.

Her kaldırım ve sokakta sandalye ve masaların yola koyulmak suretiyle geçişlere engel durum oluşturulması kabul edilebilir değil diyen vatandaşlar.

“Gerek belediyelerimizden, gerekse esnaflarımızdan duyarlı olmalarını bekliyoruz.   Esnaf bu duyarlılığı göstermiyor ise zabıta gerekli uyarıda bulunmalı. Kimsenin kimseye saygısı kalmamış. Kaldırım işgali, park işgali ne demek oluyor? “ diyerek çağrıda bulunuyorlar.

 

 

 

 

12 Ağustos 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?