Yardımcıoğlu ve Görmüş’e Önemli Görev

Binlerce kamu çalışanını yakından ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin hakem heyeti belli oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Buna göre 24 Temmuz 2019 Tarih ve 2019/233 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Sakarya Üniversitesi Maliye Bölümü öğretim üyeleri DOÇ. DR. FATIH YARDIMCIOĞLU ve PROF. DR. ŞAKIR GÖRMÜŞ Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Üyeliğine atandı.

Takvime göre 1 Ağustosta başlayan ve komisyon çalışmaları ile devam görüşmelerde 21 Ağustosa kadar yetkili konfederasyon Memur-Sen ve hükümet arasında uzlaşma sağlanamazsa en son kararı hakem heyeti verecek.

4 AKADEMISYENDEN İKISI SAKARYA ÜNIVERSITESINDEN

İkisi asil ikisi yedek 4 akademisyenin yer aldığı heyette Sakarya Üniversitesi Maliye Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Yardımcıoğlu asil üye olarak yer alırken Prof. Dr. Görmüş ise yedek üye olarak yer aldı. Heyetin dikkat çeken bir diğer ismi ise eski bir Sakarya Üniversitesi mensubu olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barca oldu.

Heyetteki akademisyenlerden ikisi Kamu İşveren Heyeti tarafından belirlenirken diğer iki isim kamu görevlileri tarafından belirlendi. Kamu İşveren Heyeti hakem olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Barcayı önerirken Kamu Görevlileri Heyeti ise Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu ve Prof. Dr. Şakir Görmüşü heyette yer alacak isim olarak seçti.

HAKEM HEYETI 4 GÜN İÇINDE KARAR VERECEK

Yasaya göre kamu işvereni ile yetkili konfederasyon uzlaşma sağlayamazsa süreci hakem heyeti sonlandıracak. 21-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak başvuru sürecinden sonra 4 günlük süre içerisinde karar vermek gerekiyor. Uzlaşma olmaması durumunda hakem heyeti 24-28 Ağustos tarihleri arasında karar vermek için bir araya gelecek ve nihai kararı verecek.

09 Ağustos 2019 Sakarya/ Serdivan- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?