SAÜDAK Hafif Arama Kurtarma Eğitimi bitti

Sakarya Üniversitesi Gönüllü Doğal Afet Arama Kurtarma Birimi SAÜDAK Hafif Arama Kurtarma Eğitimini başarıyla tamamladı.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Temel Afet Eğitim Yangınlara Müdahale ve İlk Yardımcı Eğitiminin ardından SAÜDAK ekibi 10-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında Sakarya AFAD Müdürlüğünün Sapancada bulunan uygulamalı eğitim alanında Hafif Arama Kurtarma Eğitimini tamamladı.

Eğitimin ilk gününde kimyasal biyolojik radyolojik ve nükleer KBRN maddeler ile arama kurtarma malzemeleri hakkında geniş bilgi alan SAÜDAK ekibi eğitimin ikinci gününde ise arama kurtarma malzemelerinin türlerini kurulumlarını ve kullanımlarını uygulamalı olarak deneyimledi. Eğitimin üçüncü ve son gününde ise timlere ayrılan ekip 4 farklı tür enkaz altında yerleştirilmiş kazazedeleri arama ve akabinde kurtarma tatbikatını yaparak 3 günlük eğitimi başarıyla tamamlamış oldu.

09 Ağustos 2019 Sakarya- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?