Pamukova ayaklandı! İptali için yargıya gittiler

SP Belediye Başkanı Güven Övün ilçenin menfaatine aykırı olan kararlara karşı dik duruşuna devam ediyor. İlçeye katkısı olmayacağı düşünülen taş ocağı işletmesi için gerekli adımları atan Belediye buna rağmen üretim yapmak isteyen şirket için dava sürecini başlattı.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi’nin Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün çok tartışılacak ve Pamukovalı’nın menfaatine olacak bir kararın altına imza attı.

 

Pamukova’da taş ocağı inşaatına geçit yok

Pamukova Belediye Başkanı Güven Öğün,Pamukova’da yapmayı planladıkları taş ocağının çevre kirliliğine yol açacağı, ilçeye hiçbir katkı sağlamayacağı düşüncesiyle olumsuz görüş belirtilmesine rağmen üretime başlamaya hazırlanan taş ocağı ile ilgili yasal yollara başvuruda bulunuldu.

 

Yürütmenin durdurulması istendi

Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Güven Öğün;

“Pamukova Belediyesi olarak mantık ve fayda ekseninde görmediğimiz bu tesis ile alakalı hukuki haklarımızı kullanmak ve yasal yollardan Doğaya, Çevreye ve İnsan sağlığına tehdit oluşturacak olan bu tesis ile alakalı Pamukova Asliye hukuk Mahkemesi’ne  Yürümenin durdurulması ve İdari İşlemlerin iptali için dava atmış bulunmaktayız.

Pamukova’nın haklarını ve menfaatlerini gözetme noktasında elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğimizden kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın”  açıklamasında bundu.

 

 

09 Ağustos 2019 Sakarya/ Pamukova- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Mücahit Erbakan - Allah Yâr ve Yardımcınız Olsun İnşâAllah Başkanım

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Ağustos 06:18


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?