Gebze Buz Akademi sezonunu tamamladı

Bireyleri buz sporları ile tanıştırmak; geleceğin buz pateni ve buz hokeyi sporcularını yetiştirmek amacıyla Gebze’de kurulan Gebze Buz Akademi (GBA) birinci sezonunu başarıyla tamamladı.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

2019 yılının ilk aylarında spor bilimleri uzmanları, akademisyenler ve federasyon yöneticileri yönetiminde; ülkemizdeki buz sporlarının gelişimine destek olmak, genç nesillere buz sporlarını sevdirmek; buz hokeyi altyapı ve milli takım oyuncuları ile artistik buz pateni sporcuları yetiştirmek vizyonuyla hizmet vermeye başlayan Gebze Buz Akademi, birinci sezonunu mutluluk ve başarıyla kapattı.

Körfezin profesyonel ve akademik eğitim veren tek buz sporları kursu olarak Gebze Buz Akademi; Kocaeli, Sakarya ve İstanbul’dan buz sporlarına ilgi duyan sporseverleri dönem boyunca buz ile tanıştırdı.

Her yaş grubundan çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin çoğu, buz sporlarıyla ilk defa Gebze Buz Akademi’sinde (GBA) tanıştı. GBA'nin kurucularından Spor Bilimci Tayfur Özkan görüşlerini şöyle dile getirdi: “Küçük yaş gruplarında buz sporlarını çocuklarımıza oyunla, eğlenceyle sevdirmeyi amaçladık. Bu yaş grubunda öncelikli hedefimiz buz sporları sevmeleri oldu. Daha büyük yaş gruplarında akademik ve profesyonel bir yaklaşım ve antrenman programıyla kısa sürede sporcularımızda gözle görülür gelişmeler sağladık. Bu grupta sporcularımızın performansı kadar zihinsel ve duygusal durumlarını da önemsedik. Teknik becerilerle beraber sporcularımızın sosyal ve duygusal zekalarının da gelişmesini sağlamak bizim için öncelikli oldu.”

Sezon boyunca Gebze Buz Akademi anneler günü, babalar günü, İstanbul Lego Land gezisi gibi birçok etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Sporcu, aile, eğitmen arasında doğru kurulan köprülerin genç sporcuların başarısı ve mutluluğu için temel olduğuna inanan Gebze Buz Akademi; sezon sonunda sporcu aileleri, sporcuları ve eğitmenleri keyifli bir piknik organizasyonunda buluşturdu. Bilgi ve vizyon paylaşımlarının yapıldığı organizasyonda sporcu ailelerinin ve çocukların bir araya gelmesiyle; Gebze Buz Akademi sezonu mutluluk ve başarı ile kapattı.

Eylül ayında duyurusunu yapacağı yeni dönemin hazırlıklarına odaklanan Gebze Buz Akademi yönetim ve eğitim ekibi, şimdiden yeni sezonun heyecanını taşıyor.

Gebze Buz Akademi hakkında

Ülkemizdeki buz sporlarının gelişimine katkıda bulunmak, genç nesillerin sağlıklı ve bilinçli olarak yetişmesini ve eğitim hayatları devam ederken sporla da yollarının kesişmesini sağlamak, sporu ve sporcuyu geliştirmek ana hedeflerine sahip olan Gebze Buz Akademi; federasyonlarla işbirliği içindeki buz pateni ve buz hokeyi kursları; uzman eğitmen ve idari kadrosuyla hafta içi ve hafta sonu grup ve/veya özel ders imkanlarıyla Türkiye’nin en iyi buz pistlerinden birine sahip olan Gebze Olimpik Buz Sporları Salonu’nda hizmet veriyor.

Gebze Buz Akademi, spor bilimleri uzmanları ve akademisyenler yönetiminde; uzman ve sporcuyu merkeze alan bir yaklaşımla; veli, öğretmen ve eğitmen arasında köprü kurmayı hedefleyen özel bir yazılım programıyla; sporcu psikolojisi, sporcu beslenmesi, ilk yardım gibi uygulamalı ve teorik eğitimlerle sporculara ve topluma değer katacak bir yönetim anlayışı ile çalışıyor.

03 Ağustos 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?