Galericiler için çok önemli uyarı!

SESOB Başkanı Hasan Alişan, Sakarya'da galericilik ile iştigal eden ve bu alanda faaliyete devam eden ilkokul mezunu olan esnafların 13 Ağustos 2019'a kadar belge almamaları halinde bir daha bu haktan yararlanamayacakları uyarısında bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan ikinci el oto galericiliği yapan ve ilk okul mezunu olan esnaflara yönelik çok önemli bir açıklamada bulundu.

Alişan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Bilindiği üzere, İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti (Galericilik) hakkında yönetmelik Resmi Gazete yayınlanmıştır.

Yönetmeliğin 1’inci maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle (Galericilik) iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden ilkokul mezunu olan esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos 2019 tarihine kadar yetki belgeleri almaları gerekmektedir.

Bu tarihten sonra halk eğitim merkezlerinden, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum ve kuruluşlardan, özel eğitim kurumlarından veya meslek odalarından alınan sertifikaların yetki belgesi başvurularında kullanılamayacağı, bu belgelerle başvuru yapanların yetki belgesi başvurularının reddedileceği, belirtilen tarihe kadar mesleki yeterlilik belgelerinin alınması zorunludur ve esnaf ve sanatkârlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına önem taşımaktadır.

Aksi takdirde her ne suretle olursa olsun aktif bir şekilde mesleği yapan ilkokul mezunları yetki belgesi alamayacaktır.

23 Temmuz 2019 Sakarya/ Adapazari- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?