Durmuş: Milli Birlik ve Beraberliğimiz muhafaza ettik

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş 15 Temmuz darbe girişiminin 3. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş şu ifadelere yer verdi;

Yeniden dirilişimiz hainlere karşı birlik oluşumuz tanklara ve silahlara karşı sadece yüreğimizle ve elimizde al bayrağımızla karşı çıkışımız  insanlık  tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adıdır 15 Temmuz.

Tüm dünyaya Türk Milletinin varlığını ve gücünü bir kez daha kanıtladığımız bu darbe girişiminin üçüncü yıldönümündeyiz.

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda hissediyoruz. Millî iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan mermilere bombalara ve tanklara etten duvar olan yüce milletimiz ihanetin hissedildiği ilk dakikalardan itibaren sokakları meydanları doldurmuş istiklâline ve istikbaline sahip çıkmış 15 Temmuz darbe girişimini bozguna uğratmıştır. Selâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak vatan savunması uğrunda nice gazi ve şehitler verilmiştir. Hainlerin karşısında çocuğu genci kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği sarsılmaz cesareti birlik ve beraberliğiyle destan yazmıştır.

Milletçe karşı karşıya olduğumuz zorlukları aşmada ihtiyacımız olan tek şey milli birlik ve beraberlik ruhunu muhafaza etmemizdir. Bu ruh var olduğu sürece aydınlık geleceğimizi yok etmeye azmeden vatan hainleri ölüme meydan okuyarak sokaklarımızı dolduran milletimizin verdiği fedakâr mücadeleyle başarısızlığa uğratılır ve hiçbir güç bize zarar veremez.

Türk Milli Eğitiminin yılmaz neferleri olarak atalarımızdan aldığımız tam bağımsızlık meşalesini azimle hiçbir şartta ümitsizliğe kapılmadan yorulmadan daima daha çok çalışarak gelecek nesillere kararlılıkla taşıyacağız.

Bu vesile ile milli birlik ve beraberliğimiz vatanımızın selameti bayrağımızın dalgalanışı için tereddütsüz canını feda eden ve tüm dünyaya Türk Milletinin şanlı adını bir kez daha asaletle yazdıran aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

14 Temmuz 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?