MHP Adapazarı İlçe Başkanı: Çiftçi uçak yapsın

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak ve meclis gurup başkan vekili Erbay Kayatürk ilçe yöneticileri ile birlikte Aşırlar köyünde çiftçiler ile bir araya geldiler.

Haber albümü için resme tıklayın

MHP mahalle başkanı Tuncay Akyıldızın organize ettiği toplantıya Aşırlar Köyü Muhtarı  Ahmet Açıkgöz Nasuhlar Köyü muhtarı Orhan Burhan Karadavutlu Köyü Muhtarı Cafer Erolda katılım sağladılar.

Toplantıda mısır buğday ve ayçiçeği üretimi yapan çiftçilerimiz ile hayvan üreticisi vatandaşlarımız sıkıntı ve taleplerini dile getirdiler. Çiftçiler özellikle tohum gübre ve mazot fiyatlarının çok artmasından dolayı çiftçiliğin el yaktığını söylediler.

Adapazarında ürün fiyatlarının tekelleşmiş tüccar tarafından belirlendiğini ifade eden çiftçiler devletin bize yapabileceği en iyi destekleme fiyat desteklemesi dediler. Ayrıca bazı belediyelerin çiftçilere ucuz fiyatla tohum ve gübre satışı yaptığını belirten çiftçiler bizim belediyelerimizin de elinden gelen desteği çiftçisine vermesi gerektiğini söylediler.

Adapazarı belediye meclisi MHP gurup başkan vekili Erbay Kayatürk çiftçinin tohum ve gübreden ziyade Adapazarı iklimine uygun kar oranı yüksek ürün yetiştirilmesi hususunda yerel yönetim tarafından öncülük edilerek ortaya koyulacak projelerle tarım kentleri oluşturulması gerektiğini çiftçi ziraatçi ve kamu kurumlarının iş birliği ile klasik yöntemlerin terk edilerek iklim toprak ve gelir dengelerinin gözetildiği bir tarım strateji planı ile kalıcı çözüm sağlanabileceğini söyledi.

MHP ilçe başkanı Oturak bir önceki devletimiz Osmanlının en ihtişamlı zamanlarında askeri ve ekonomik gücünü tarımsal üretim fazlası ürünlerden elde edilen gelir ve onlardan alınan vergilerle sağladığını söyleyerek bugün Adapazarı ovasında üretilen tarım ürünlerinden elde edilecek ihracat gelirleri ile neden yerli savaş uçakları yapılmasın Allah bize bir çok memlekette eksik olan bereketli toprak onu besleyen güneş ve suyu birde çalışabilecek bir nüfus vermiş ancak biz gerisini getirmekte zorlanıyoruz ecdadımızı sadece savaş meydanlarında değil tarım sahalarında da örnek almamız gerekir diye söyledi.

Muhtarlar ve çiftçiler bu ziyaretten dolayı MHP teşkilatına teşekkür ettiler. İlçe başkanı milletvekilimiz Muhammed Levent Bülbüle sorunlarınızı ileteceğiz en kısa sürede kendisi ile bölgeye gelip hasat öncesi fiyat desteği için tekrar yanınızda olacağız dedi.

12 Temmuz 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.



Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?