MHP İl Yönetiminden Netgaste'ye ziyaret

MHP Sakarya İl Yönetim Kurulu, Başkan Ahmet Ziya Akar ile birlikte Netgaste.com’a ziyarette bulunarak, ülkenin genel gidişatı ile ilgili görüşlerini paylaştılar.

Haber albümü için resme tıklayın

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar Netgaste.com ziyaretinde Genel Yayın Müdürü Necdet Başoğlu'na yaptığı açıklamalarda, Sakarya bürokrasisinde mobbing uygulayan bazı iktidar yanlısı sendikalar ile ilgili olarak,

“O noktada Ak Parti’de sendikalardan ciddi rahatsız. Biz bu gelişmelerden haberdarız ve bahsi geçen sendikaları izliyoruz. Ak Parti’nin arka bahçesi olduklarını söyleyen ve o şekilde hareket eden bazı sendikaların aslında partiye ciddi rahatsızlık verdiği herkesçe biliniyor” dedi.

 

Yeni parti oluşumlarını izliyoruz

Ak Parti içinde iki ayrı yeni oluşum şu anki ülke gündeminde olduğunu dile getiren Başkan Akar;

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile Abdullah Gül’ün başını çektiği yeni oluşum ülkenin gündemine oturmuş durumda. Şuanda birileri Cumhur İttifakıyla Sayın Erdoğan’ı Ak Parti üzerinden sabote ediyor. Bu önemli bir vakadır. Buna milletçe kızıyoruz.  Parlamenter sisteme geri dönmemiz gerektiğini söyleyerek ekonomik iyileşmenin gerçekleşeceğinden dem vuruyorlar. Türkiye şuanda Doğu Akdeniz, Doğu Sureye ve Doğu ırak bölgelerinde varlık gösterme çabasında. Peki sebebi ne? Oradaki yer altı zenginliklerini. Türkiye belki de bu bölgeyi kontrolü altına alarak 550 yıllık geleceğini garantilemiş olacaktır” dedi.

 

Biz şuan ABD çıkarları ile çatışıyoruz

MHP İl Başkanı Akar, “biz şuan bahsi geçen ve beka sorunu yaşadığımız bu bölgelerde ABD çıkarları ile çatıştığımız için sıkıntı çekiyoruz ‘ diyerek sürdürdüğü açıklamalarında,

“ABD ve yandaşları bölgede enerji nakil hatlarına hamilik ederek, Akdeniz’e açılım sağlayacak. Buradan da Dünya pazarlarına açılacak. Tabi bu oluşumda Türkiye ve Rusya olmayacak. Bu şekilde ekonomik anlamda terbiyeye maruz bırakılıyoruz.  Biz şuanda bölgede milli ve yerli politikalar sergilediğimiz için şuanda ciddi bir ekonomik darboğaz ile yüz yüzeyiz.

 

Türkiye üzerinde oyunlar var

‘Sen Doğu Akdeniz’den, Suriye’nin, Irak’ın Doğusu’ndan vazgeçersen Türkiye’nin ne ekonomik anlamda geleceği kalır, ne de siyasi anlamda egemenlik kalır. 817 bin m2 toprağın var. Parçan kopar, toprak bütünlüğün kalmaz. Sen tüm bunlara varız diyorsan tüm sıkıntılara göğüs germelisin” diyoruz.

 

Diyerek açıklamalarını sürdüren MHP'li Akar,

“Bu şu demek değil, alt gelir kesimi, vergi yüküyle, yandaşçılık adam kayırmacılık olacaksa biz buna da karşıyız. Gelir dağılımın adalet ve hakkaniyet şekline göre yapılmalıdır” ifadelerine yer verdi.

'Bu sürecin bir maliyeti var mı var? Sıkıntısı var mı var?’ denilebilir diyerek açıklamalarına devam eden Akar;

“Madem bu süreci yaşayacaktık neden sıkıntı çektik denilebilir. Biz şuanda ülke için hassas bir dönem ve bu dönemde olmazsa olmazlarımız var. Biz bu dönemdeki hassasiyeti görüyor ve bu hükümeti yanında yer alıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Milletimiz konuşabilmeli

" Seçim döneminde vekilimiz ile (MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül’ü kastederek ) gitmediğimiz ilçe, gezmediğimiz mahalle ayak basmadık yer kalmadı. Sağ olsun tüm vatandaşlarımız bizlere hükümet ile ilgili sorunlarını rahatlıkla anlattı. Bizlerde kendilerini bilgilendirdik. Herkes herkesimin milletvekiline aynı şekilde sorunlarını aktarabilmelidir” diyen Akar,

“Maalesef muhalefetin yaptığı gaflar nedeniyle partimiz bir türlü gerçek ülke gündemine dönemiyor. Ülkenin ana sorunları dururken birilerinin dayatmasıyla başkalarının ağzı ile gündem oluşturmaya çalışan muhalefet partilerinin hatalarını düzeltmekle meşgul oluyor MHP. MHP her zaman müzakereye açıktır. Ama maalesef buna imkan tanımıyorlar” dedi.

09 Temmuz 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?