Astro Bilgi Seminerleri Uğur'daydı

Sakarya Uğur Okulları ve Sakarya Bilim Sanat Merkezi işbirliği ile ‘’Aynı Gökyüzü altında Yüzyıl’konulu Astro Bilgi Öğretmen Seminerleri 5-6-7 Temmuz tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve SUBÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yusuf Çay’ın katılımıyla Sakarya Uğur Okulları’nda gerçekleştirildi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Seminere İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Prof.Dr.Dursun Koçer,Doç.Dr.Öğretim Üyesi Ayşegül Fulya Yelkenci,Ege Üniversitesi’nden Prof.Dr.Zeynel Tunca ,Prof.Dr.Serdar Evren ,İstanbul Üniversitesi’nden Dr.Fuat Korhan Yelkenci,Denizli Nazan Kaynak Anadolu Lisesi’nden Tahsin Demirciler,Kuşadası Makbule Uçar Anadolu Lisesi’nden Murat Koçer,Aksaray Bilim ve Sanat Merkezi’nden Ümit Fuat Özyar ve Astro fotoğrafçı Uğur İkizler konuşmacı olarak katıldı.

Astronomi bilimine ilgi duyan ve yenilenen müfredat programında yer alan astronomi konularını doğru algılamak isteyen fen bilimleri dersi öğretmenlerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik ihtiyaç ve isteklere kaliteli biçimde yanıt vererek,uygulamalı ve etkinliklerle renklendirilmiş program öğretmenleri yeni sorgulamalara ve aydınlanmaya yöneltti.

Sakarya Uğur Okulları’nda gerçekleştirilen etkinlikte eğitmenler öğretmenlerle kaynaşarak,soru cevap çalışmalarıyla sinerji yaratıldı ve zaman en verimli biçimde kullanılarak bütün katılımcılar bilgilendirildi.Ayrıca Sakarya Uğur Okulları terasında gerçekleştirilen büyük teleskoplarla ‘’Seyir ve yıldızlar şöleni’’büyük bireğitim fırtınasına dönüştü.Katılımcılar neşeli bir öğretim ile geceyi noktaladılar.

Etkinlik programında eğitmenler gönüllülük esasına dayalı olarak heyecanlarını,dinleyicilere geçirmeyi başarabilmiş ve şehrimiz bu duyarlı insanları ağırlamaktan onur duymuştur.

08 Temmuz 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?