Esnaftan SAÜ’ye sert tepki

Sakarya Kitap, KırtasiyeGazete Bayileri ,Büfe , Tekel Madde Satıcıları Kantinciler Esnaf Odası’ndan SAÜ Yönetimine sert tepki.

Büyütmek için resme tıklayın

Sakarya Kitap Kırtasiye, Gazete Bayileri, Büfe , Tekel Madde Satıcıları Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Coşkun Bilir ve Genel Sekreter Esin Sayman’dan sert bir bildiri yayınlandı.

 

İşte o bildiri;

Sakarya üniversitesinin  22 kantinci üyemiz için  tahliye kararı almanız  oda olarak kabul etmemiz mümkün  değildir  Sakarya Üniversite kantinlerinde  ortalama 4-5 kişi çalıştıran üyelerimize yapılan bir  ay sonra kantinleri boşaltın  tebligatı son derece yanış bir  karardır .

Sayın  rektörümüze  soruyorum  ; Bu insanlar ne yapacak  ? 10-15 yıldır yanlarında çalıştırdıkları emekçi insanların tazminatlarını nasıl ödeyecekler ?   toptancılara  borçlu  olan üyelerimiz  borçlarını nasıl ödeyecekler ?  yaklaşık 100-150 kişiye  siz ne yaparsanız yapın beni ilgilendirmez demek  en kolaycı  yoldur .Sayın  Rektörüm  Ülkemizde yaşanan ekonomik sorunları  göz önüne alındığımızda siz bu insanları resmen sokağa atıyorsunuz .

Sayın Rektörüm  ;  Almış olduğunuz bu kararı lütfen bir daha gözden geçirin  Üniversite olarak kantinlerinizi  belki  işletme hakkına   sahip olabilirsiniz  fakat  10-15 yıldır  sabahın 7’sinden akşamın 11’ ne kadar  öğrencilerinize hizmet veren insanları  1 ay içinde  işletmiş olduğu  kantinleri  tahliye edin  demek  ne ticari ne de vicdanıdır

Oda olarak üyelerimizin hakkını sonuna kadar savunacağımız ‘dan   emin olabilirsiniz

Üniversite Rektörlüğü olarak   üyelerimizin en azından  kendilerinin borçlarını ve çalıştırdığı insanlarının tazminatlarını  ödeye bilmeleri için 2 Öğretim Dönemi daha Hizmet vermelerini  talep  etmekteyiz bu konuda gerekli  desteği  vericeğinize inancımız tamdır                                 

04 Temmuz 2019 Sakarya/ Adapazari- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?