İttifak vergi için buluştu

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, belirli borç mükelleflerinin belediyeye olan borçlarının yapılandırılması kapsamında önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkan Sarı, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatlarıyla Bir Araya Gelerek, Vergi Mükelleflerinin Borçlarının Yapılandırılması Hakkında Görüştü”

Yapılan toplantı kapsamında Başkan İshak Sarı, Karasu İlçesi’ndeki borçlu mükelleflerin belediyeye olan borçları hakkında, AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu Belediye Meclis Üyeleri Yakup Ayar ve Fatih Şentürk’ü makamında kabul etti. Yapılan toplantıda, İlçedeki vergi mükelleflerinin belediyeye olan borçlarını ödemede kolaylık sunulması ve belediyeye belirli gelirin sağlanması görüşüldü.

Toplantıyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit; “Belediye Başkanımız İshak Sarı önderliğinde, İlçemiz için önemli bir kararı görüşmek adına bir araya geldik. Vergi mükellefleri açısından da, Belediyemiz açısından da önemli bir toplantı oldu. Toplantı başlıklarının Encümen görüşmeleri sonrasında en kısa zamanda uygulanacağını düşünüyoruz. Yaptığımız görüşmelerin İlçemiz Karasu için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yapılandırma sonrasında, borçlarını ödemekte zorlanan firmaların ve vatandaşların önemli ölçüde rahatlayacağını belirten MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara; “İlçemiz genelinde ki birçok firma ve vatandaşlarımız yaşanan ekonomik durumlardan ötürü vergi borçlarını belediyeye ödeyememektedir. Bu durumda olan vatandaşlarımızın rahat bir nefes alabilmesi hem de belediyeye gelir kazandırmak adına bugün Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile borçların yapılandırılması üzerine bir araya geldik. Yaptığımız toplantının ilçemiz açısından önemli bir toplantı olduğu düşüncesindeyim. Önümüzdeki günlerde Belediye Encümen görüşmesine sunulması düşünülen kararın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Amacımız Vatandaşlarımıza Rahat Bir Nefes Aldırmak”

AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatı yetkilileriyle bir araya geldikten sonra, görüşme içeriği hakkında açıklamada bulunan Başkan İshak Sarı; “Belediyemiz yönetimi ile yaptığımız toplantılar sonucunda, vergi borcu olan bazı vatandaşlarımızın belediyemize olan vergi borçlarını ödemekte zorluk çektiklerini gördük. Bu kapsamda AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Belediye Meclis Üyelerimiz Yakup Ayar ve Fatih Şentürk ile bir araya geldik. İlçemizde yaşanan ekonomik durgunluğun bizler de farkındayız. Vatandaşlarımıza ödeyemedikleri borçlarından ötürü kolaylık sağlamak için yapılandırma kararı üzerine olumlu bir görüşme yaptığımız kanaatindeyim. Toplantıdaki öncelikli amacımız, borçlu vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak ve belediyemize de bu anlamda bir gelir sağlanmasıdır. Ülkemiz genelinde SGK ve Vergi Daireleri de bu tarz uygulama kararlarını yıl içerisinde gündemlerine alıyorlar. Bizler de borçlu vatandaşlarımızın borçlarını ödemesi konusunda böyle bir kolaylık sağlama kararı üzerine görüştük. Gerekli Encümen kararının alınmasıyla beraber, yapılandırma uygulamamızı en kısa zamanda hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Servisi

24 Haziran 2019 Sakarya/ Karasu- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?