Adapazarlı yazarlardan okuduklarını anlattılar

Adapazarı’nın 98. Kurtuluş Şenlikleri’nde Adapazarılı Gençler okudukları yazarları anlattılar.

Haber albümü için resme tıklayın

Yazar Fahri Tuna'nın ürettiği, Adapazarı Beledi Başkanı Mutlu Işıksu'nun evsahipliğini üstlendiği 'Adapazarı Gençliği Yazarlarını Okuyor' projesi kapsamında 30 liseli genç, Sait Faik'ten Faik Baysal'a, Akgün Akova'dan Zeynep Arkan'a, Cüneyd Suavi'den Necati Mert'e, Selahaddin Şimşek'ten Selim Gündüzalp'e... ulusallaşmış 30 Adapazarlı yazarın bir kitabını okuyarak arkadaşlarına anlattılar.

Başkan Multu yaptığı konuşma'da 'Adapazarı okuyan bir şehirdir. Adapazarı derinliği olan bir şehirdir. Adapazarı nice yazarlar, sanatçılar, sporcular yetiştirmiş bir şehirdir. Bu proje için Yazar Fahri Tuna ağabeyime ve 30 liseli gencimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Adapazarı'mızdan başlattığımız bu güzel projenin Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum. Bu projeyi ve bu tür projeleri büyüterek yaygınlaştıracağımızın sözünü veriyorum. ' dedi.

Proje müellifi Fahri Tuna ise 'hocamız büyüğümüz özdeyiş yazarı rahmetli Selahaddin Şimşek 'şehirler kültürleri ve hafızaları kadardır demişti. Bana sorarsanız Adapazarı'nın hafızası en başta bu 30 ulusallaşmış yazarımız ve yazdıklarıdır. 30 liseli gençle başlattığımız, maliyeti sıfır olan bu projenin yaygınlaşması, genç yazarların yetişmesine zemin hazırlayacaktır. Bu güzel ve anlamlı evsahipliği için Mutlu Işıksu başkanımıza ve ekibine, gençlerimiz ve şehrimiz adına çok teşekkür ediyorum. Okuyorsanız varsınız yoksa yoksunuz. Yazıyorsanız varsınız yoksa yoksunuz. Yaşasın edebiyat' dedi. 

Adapazarı'nın düşman işgalinden kurtarılışının 98. Yıldönümü programları çerçevesinde Adapazarı Belediyesi önünde düzenlenen okuma programını kitabı okunan yazarlardan Cihat Zafer, Zeynep Arkan, Serhat Demirel ve Fahri Tuna ile Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu, birçok belediye meclis üyeleri, belediye yöneticisi ve edebiyatseverler izledi. 

 


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?