Sakarya’da Davutoğlu hareketliliği

30 Haziran’da Elazığ’da yapılacak olan görüşme öncesi eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 15 sayfalık manifestosunu yakın siyasi dostlarıyla paylaştı. Davutoğlu’nun yeni yapılanması ile ilgili Sakarya’da da çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yakın siyasi arkadaşları ile 15 sayfadan oluşan manifestosunu paylaştı.

 

AK Parti köküne dönmeli

Davutoğlu Türkiye’nin ve AK Parti’nin gidişatına dikkat çeken manifestosunun dışarı sızan ve en can alıcı bölümünde;” AK Parti köklerine dönmeli. Adalet ve hürriyet ihya edilmeli. Ekonomi yönetimine aklıselim hakim olmalı” diyerek gelecek siyasi gelişmeler ile ilgili yorumlarda bulundu.

22 Mayıs Ankara Dostlar Platformu, 27 Mayıs Diyarbakır Gönül  Köprüsü Platformu ve son olarak da 2 Haziran Konya Dostlar Platformunun  Düzenlediği İftar programına katılım sağlayarak mesaj vermeye devam eden Davutoğlu önemli şeylerin altını çiziyor.

Davutoğlu,  İlmi ile bilgeliğinin, gönül dostluğu ve gönül köprüleri olarak nitelendirilmiş her bir  Platform isimleri Dostluk ve  gönül köprüleri birlik ve beraberliği sembolize ediyor olması dikkatinden kaçmıyor.

Gezilerini sürdürecek?

 Diyarbakır’da yapmış olduğu konuşmasında bizim Diyarbakır’a gelmemiz için herhangi bir bahane ve gerekçeye ihtiyacımız olmadığını ve Diyarbakır bizim yüreğimizde her daim mevcuttur sözleri ile devam etmiş asıl bahane üretenlerin kendilerine bakmalarını söyleyen Davutoğlu,

 Konya’da ise yapmış olduğu konuşmasında artık yeni bir hal alma vaktinin geldiğini dile getirerek siyasette yeni yol haritasının varlığına işaret ettiği görüldü.

Yeni siyasi hamlesinde birçok iş dünyası ve STK temsilcilerinin desteğini de aldığı bilinen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu 30 da Elazığ’ da olacağı bilgisini paylaştı.

 

Sakarya’da gönül platformu

Bu arada eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya’da da önemli bir yapılanma içinde olduğu biliniyor.

Davutoğlu’nun Sakarya’da Gönül Platformu adını verdiği birliğe aşikâre olmasa da çok yoğun bir katılım olduğu ifade ediliyor.

AK Parti tabanlı, iş adamı ve eski siyasilerin yer aldığı bu oluşumun önümüzdeki aylarda çalışmalarını alenen yapacağı ifade edilirken şimdilik bu birlikteliğin gizli yürütüldüğü dile getiriliyor.

 

Sakarya’ya gelecek mi?

Diğer yandan Ahmet Davutoğlu’nun sürdürdüğü illerdeki Gönül dostluğu buluşmalarında Sakarya’ya da geleceği, ancak bu ziyaretin ne zaman ve hangi koşulda olacağı ise sır gibi saklandığı ifade ediliyor.

 

16 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Osman Uzungüngör - ben bu zatların.gül davutoğlu.hangi kulvarda koştuklarını bilmeyen yok gibi.uzun lafın kısası.davutoğlu.başbakanlığın döneminde.rus uçağını düşürme emrini kimden aldın açıkla yeter.bu ülkeye yabancısınız.bu millet sizi tarihin çöplüğüne gömdü zaten.

Yanıtla . 0Beğen 20 Haziran 11:54
01

Salih Aydoğdu - Sevgili kalemdaşım.

Sayın Davutoğlu'nun Ak parti yönetiminde yer aldığı dönemlerdeki siyasi tutumunu çok iyi bilenlerdenim. Atamayla başbakanlık koltuğuna oturduğunda pusulanın yönünü şaşırmış ve üzerine biçilen görevi layıkıyla yerine getiremediği gibi tıpkı tek adam modelinde yaşadıklarımızın benzerini kopya ederek seçmen kitlelerini sınıflara ayırarak kendisinden olanı baş tacı edip, kendisinden olmayanı ise fişleyerek ötekileştirmiştir. Bu görüşlerime dayanarak, tekrar ülke yönetimine talip olan bu kişinin tıpkı Ak parti yöneticileri gibi "gönül belediyeciliği", "gönül platformu" gibi söylemlerle eski camların bardak olduğunu söylememiz imkansız. Çünkü atalarımızın dediği gibi "bir insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur". Bunları kafa yapılarının değişmesi asla mümkün değil. Rahmetli Erbakan hoca hayatta olsaydı bunların kabineye girmelerine vallahide müsaade etmezdi.

Son sözüm; "çul değişir, gön değişmez". Saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Selamlar.

Yanıtla . 6Beğen 17 Haziran 17:17

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi