Adapazarı kaldırımları işgal altında!

Sakarya’da 10 yıl önce başlatılan, ara ara da vazgeçildiği bilinen 'Sıfır Tolerans' uygulaması nedeniyle vatandaşlar kendileri için yapılan kaldırımlarda yürüyemez oldular.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi merkezinde, Orhan Cami, Uzun Çarşı, Kapalı Çarşı ve Bulvar kenarlarında, Katlı Pazar yeri bölgesindeki esnafın 'Sıfır Tolerans' uygulamasında kaldırım işgalleri sürerken, yetkililerin konuyla ilgili bir şey yapmamaları düşündürücü oluyor.

 

Kaldırım işgali

Adapazarı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan çoğu iş yerleri dükkân dışına taşırdıkları ürünleri ile vatandaşlara ait olan kaldırımlar adeta kullanılamaz hale geldi.

Özellikle yağmur yağdığında şemsiyesi olmayan vatandaşlar kaldırımların açık alan bölümündün yürümek zorunda kaldığından ıslanıyor.

 

Yüce söz verdi

Diğer yandan şikayetini dile getiren vatandaşlar, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin bulvarda görüştüğü vatandaşlara kaldırım işgalleri ile ilgili söz verdiğini dile getirerek,

Zeki Toçoğlu’da zaman zaman bu konu ile ilgili katı politika izlemesine rağmen sonunda vazgeçmek zorunda kaldı. Başka Yüce’nin vatandaşın sesine kulak vermesi ve zabıta ile kaldırım işgaline neden olan esnafı uyarmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Orhan Cami ve etrafı

Dier yandan kimi vatandaşların sohbet ve buluşma noktası olarak değerlendirdikleri Orhan Cami meydanında da 'Sıfır tolerans' uygulaması yapılmadığı ifade ediliyor.

Kimi vatandaşların  'oturup sohbet ettiğimiz ortam' diyerek orhan Cami Meydanı'nda  sandalye ve masaların kaldırıma yayılmasından şikayet edilmesini doğru bulmayan vatandaş ve esnafın yanı sıra, şikayetçi olan vatandaşlar da;

"Eşimiz çocuğumuz ile Orhan Cami meydanından geçemiyoruz. Sandalye ve tabureler tümden kaldırıma ve meydana yayılmış oluyor. Kim olduğunu bilmediğimiz kişilerin arasından eşimiz, bacımız geçerken çekiniyor. Elbette olsun ama buna sınırlama getirilsin. orhan Cami meydanından ailemizle geçemeyecek miyiz?' diyenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

14 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?