Sözleşmesi bittiğinde bırakıyor mu?

Sakarya Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunan Aziz Öğütlü’nün sözleşmesi bittiğinde ayrılacağı yerine ise Daha önceden Toyota Hastanesi Başhekimi olan Turgay Şimşek’in getirileceği konuşuluyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü il genelindeki sağlık sorunları ve sorunlar yumağı nedeniyle arzu edilen hedefe ulaşılamaması üzerine sözleşmesinin dolacağı günü beklediği ifade edildi.

 

Sözleşmeyi yenilemeyecek mi?

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü’nün sağlıkta meydana gelen ard arda olumsuz gelişmelerde ciddi sorunlarla karşılaştığı ve soruların sürekli büyümesi üzerine Sağlık Bakanlığı ile ilgili sözleşmesinin süresinin bitişini beklediği ifade edildi.

Sözleşmesi bittiğinde sözleşmesinin yenilenmesini istemeyeceği ve kurumdan ayrılacağı konuşan Öğütlü’nün yerine ise tanıdık bir isim konuşuluyor.

 

Sakarya’ya Turgay Şimşek mi geliyor?

Aziz Öğütlü’nü sözleşmesinin yenilenmemesi ya da görevden ayrılması ile yerine geçecek isim şimdiden belirlenmiş gibi görünüyor.

Öğütlü’nün yerine halen Kocaeli üniversitesi Umuttepe Kampüsü ‘nde Genel Cerrahi Servisi’nde görev yapmakta olan Doç. Dr. Turgay Şimşek’in geleceğine kesin gözü ile bakılıyor.

 

Toyata’da Başhekimdi

Doç. Dr. Turgay Şimşek’in daha önceden Toyota Hastanesi’nde Başhekimlik yaptığı biliniyor. Şimşek Halen Kocaeli Umuttepe Hastanesi’nde çalışıyor olsa da Sakarya ile bağını koparmadı.

Şimşek’in eşi ise Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hayal Uzelli Şimşek halen Toyota Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunuyor.

 

İstanbul seçimi sonrası süreç hızlanacak

Diğer yandan Sakarya Sağlık Müdürlüğü ile ilgili sürecin 23 Haziran İstanbul Belediye Başkanlığı seçimi sonrasına bırakıldığı, bazı Sakaryalı vekiller ile yapılan görüşmede atamanın seçim sonrası y da Öğütlü’nün sözleşmesinin bittiği tarihte gerçekleşmesi gündemde.

09 Haziran 2019 Sakarya/ Serdivan- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12

Doktor - Sahi sözleşme ne zaman bitiyordu? İstanbul Seçimleri sonrası değişim bekleniyor diye duydum. ama sözleşme 11'nci ayda yenilenecekmiş.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Haziran 09:45
11

Sağlık Müdürlüğü - Sağlık Bakanlığı Sakarya'daki üst düzey sağlık idarecilerinin notunu düşürdüğü bu nedenle de sağlığı yönetenlerin de teşkilatta önüne gelenin notlarını düşürdüğü dedikodusu doğru mu ya.???

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Haziran 09:44
10

Sakaryalı - Vekiller kendisinin ayrılmasını bekliyorlarmış .kesin bilgi

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Haziran 09:17
08

Saglikci - Ne oldu görevden alınacak diyordunuz. Şimdi ise sözleşmesi bittiğinde kendisi bırakacak diyorsunuz. Bu kadar ucuzluk yapmayın. Sipariş haberler ile gol kapmaya çalışmayın. Bir hastane calisani olarak soyluyorum "Aziz bey görevini hakkıyla yapmaktadır. Elbette bazı olumsuzluklar olacaktır. Ancak yapılan güzel işlerin yanında bu olumsuzluk oranları çok düşüktür."

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 23:48
07

Sakaryalı - Aziz beyi bitirenler çok yakınında olanlar,yıllardır idarecilik yapıp idarenin i sinden anlamayanlardır.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 22:50
06

Arap Haydar - Kim gelirse gelsin siyesetçiler asıl temel sorunları çözmediği sürece hiç bir müdür başarılı olamaz. Hastane yapılmazsa, yapılan hastaneye doktor yollanmazsa, mhrs saçma sistemi değişmezse, hasta zevklerine sebep olan hangi şehirde boş yer var oraya gönderme sistemi yani. Bizim hastalar başka şehire başka şehirdekiler bizim şehire sevk ediliyor. Bütün Türkiye de aynı. Vesselam Müdürü değiştirsen ne olacak. Aynı tekneye kaptan olacak. Tekne delik, kaptanlar günah keçisi

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 22:05
05

Misafir - MOBINGCI PERSONELE BASKI YAPAN YENIKENTTEKILERDE GITSIN MAHKEMECE ISPATLANMIS DAHA NE BEKLKYORLAR HUZUR BIRAKMADILAR

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 19:29
03

ak parti - BAZILARI KALSIN İSTEDİĞİ İÇİN BU HABER YAPILMIŞ GİDECEK KİMSE TREN KA

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 17:35
02

ak parti - kim gelirse gelsin Süleymancılar kurumlardan gitsin bunlar feto kadar tehlikeli

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 17:26
01

ak parti - sözleşmesinin bittiğinde ne demek bu sıralarda alınmazsa veya istifa etmezse reis her şeyi biliyor arkasındakileri de biliyor abbas yolcu ye kendi gider ya reis götürür bu yorumu saklayın medikalcilere üzülüyorum mama kesilecek

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 17:23
09

Saglikci - @ak parti 01 nolu yoruma cevabı: Oo medikalciler de burdaymis. Eee nede olsa 2 yıldır mamanız kesildi. Şimdi Ak Parti adıyla yorum yaparak durumu saptırmaya çalışıyorsunuz. Ne yapsanız boş bu ekipten size mama çıkmadı çıkmayacak. Bunu da sen yaz bir kenara

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Haziran 23:50

Sakarya Markaları

NetGaste, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görüntüsünden memnun musunuz?