Sakarya'da Belediye Başkanları çözüm peşinde

31 Martyerel seçimlerinin ardından koltuğa oturan yeni başkanlar, bir taraftan ekonomik darboğazı aşıp hizmet etmeye çalışırken, diğer taraftan da kucaklarına bırakılan şişirilmiş kadrolardan kurtulmanın çözüm yollarını arıyorlar.

Büyütmek için resme tıklayın

KADROLAR ŞİŞİRİLDİ

31 MART seçimleri öncesinde AK Parti’den tekrar aday gösterilmeyen başkanların belediyelere yığdı işçi, yeni seçilen başkanlara dert oldu. Adeta kendilerinden sonra gelecek başkanlar görev yapmasın diye belediyeleri işçiye boğdular. Zaten şişik olan kadrolar iyiden iyiye şişirildi. Belediyede çalışan kendilerine yakın isimlere giderayak unvan verip yüksek maaş almalarını sağladılar! Bir memurun normal şartlarda 10-12 yılda geleceği bir yere, yaptıkları hülle ve hilelerle ünvan verdiler.

 

PİMİ ÇEKİLMİŞ ‘BOMBA’

ŞİŞİRİLMİŞ kadrolar nedeniyle kendi çalışma ekiplerini kurmakta dahi güçlük çeken yeni başkanlar, “Benden sonrası beni ilgilendirmez” diyerek adeta aday gösterilmemenin intikamını alırcasına giderayak kasaları tam takır bırakan eski başkanların kendilerine bıraktığı enkazı temizlemeye çalışırken, diğer taraftan da şişirilmiş kadrolardan kurtulmanın çözüm yollarını arıyorlar. Yeni belediye başkanları, tam bir ‘Enkaz’ devraldı ve ellerinde pimi çekilmiş ‘bomba’buldular!

 

Belediyelere  4 AY NEFES

 

Ekonomide yaşanan durgunluk nedeniyle yatırımlarını durdurmak zorunda kalan belediyelere iyi haber Beştepe’den geldi.

KESİNTİ OLMAYACAK

BÜYÜKŞEHİR belediyeleri, il özel idareleri, belediyeler ve bunların bağlı kuruluşlarının borçlarına karşılık genel bütçe vergi gelirleri tahsilat toplamı üzerinden ayrılacak paylardan, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında kesinti yapılmayacak.

ERDOĞAN İMZALADI

CUMHURBAŞKANLIĞI kararına göre, söz konusu aylarda SGK’ya olan borçlar için yapılacak kesinti oranları, yüzde 40 ve yüzde 25 olarak belirlenen oran dikkate alınarak, kurumun her bir borç çeşidine düşen paya göre garameten tespit edilecek.

 

13 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

NetGaste, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi

Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?