Peker, Özkoç’a "Adapazarı milletvekili olamazsın" dedi

Sakaryalı iş adamı Sedat Peker’den yine Sakaryalı CHP Grup Başkan vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’a; "Belediye Seçimlerinde bizi destekleyen kravatlı teröristlerin dağ kadrosu ise bu vatan evlatlarını neden şehit ediyor?"sorusuyla ağır eleştiride bulundu.

Video için play'e tıklayın

Aslen Sakaryalı olan iş adamı Sedat Peker, Cumhuriyet Halk Partisi CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a, bir grup askerin kendisine selam gönderdiği video ile ilgili sorular yönetilmesine yönelik ağır eleştiride bulundu.

İçtimada bir grup asker tarafından Sedat Peker'e selam gönderme niyetiyle çektiği videonun tartışmaları devam ediyor.

Videoda yer alan 2 askerin şehit haberini alan Sedat Peker, konuyu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a taşıyarak, soru yönelten CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a yönelik sert açıklamada bulundu.

O askerler şimdi şehit

Savunma Bakanı Hulusi Akar’a soru soran  CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Özkoç’a yaptığı açıklama ile cevap veren Sakaryalı Sedat Peker,

“Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki asker kardeşlerimizin sosyal medyada paylaşarak şahsıma selam gönderdikleri videoları alakasız bir şekilde gurur meselesi yapıp 'Bu nedir? Bunu açıklayın' demiş. Sorunun muhatabı ben değilim ancak sorudaki asli figür şahsım olduğu için bu yüzden cevap hakkımı kullanma zorunluluğu hissettim. Paylaşımlarında evimin girişinde yazılı olan sözü kullanarak altına da ismimi yazıp bu şekilde şahsıma selam söyleyen her iki asker kardeşimiz de bugün itibari ile şehit olmuşlardır. Sosyal medya hesabından şahsımın sözünü paylaşan bu şekilde selam gönderen her iki kardeşimiz de bugün itibarı ile şehit oldular” dedi.

 

'Kravatlı teröristler  vatan evlatlarını şehit ediyor

 CHP’li Engin Özkoç’a yönelik açıklamalarının devamında Sedat Peker,

“CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, şunu özellikle bilmenizi isterim. Silahlı içinde bana selam söyleyen asker kardeşlerimiz ölüme adeta gülerek gidiyorlar, Nihal Atsız hocamızın tabiri, 'Vatan topraklarını kanlarıyla sulayan Atsız Kahramanlar’ın listesine isimlerini yazdırıyorlar. Bence sizin soracağınız soru şu olmalıydı: ‘Sedat Peker’e selam söyleyen askerler hep şehit oluyor, belediye Seçimlerinde bizi destekleyen kravatlı teröristlerin dağ kadrosu ise bu vatan evlatlarını neden şehit ediyor?” açıklamasında bulundu.  

 

Adapazarı milletvekili olamazsın’

Sedat Peker, açıklamalarında üslubunu daha da sertleştirerek Özkoç’a,

 “Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili olarak ‘kendi partime soruyorum’ demelisiniz. Bazı şehirlerde Belediye Başkanlıklarını kazanmak için bu vatan evlatlarını şehit edenlerle niye aynı yatağa giriyoruz bunu merak ediyorum, bunu öğrenmek istiyorum’ diye sorsaydınız sizin Adapazarı Milletvekili olduğunuza gerçekten inanırdım. Tüm kalbimle söylüyorum ki Necip Fazıl üstadın Sakarya Destanı’na konu olan Adapazarı’nın bir milletvekili asla olamazsınız. Resmi tutanaklarda belki ‘Adapazarı Milletvekili’ olarak yazılmaktasınız ancak gerçeğinde ‘Sakaryalı’ olmanın ne ruhuna, ne de şerefine asla sahip olamayacaksınız” dedi.

Kaynak:İnternet Haber

12 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?