Piyasalara 'Babalar günü ve Karne tatili' dopingi...

Gerek iç ve gerek dış siyasi ve ekonomik gidişattaki gerilim nedeniyle azalan iş hacmi ve piyasalardaki hareketsizlik için tek umut 'Babalar günü ve Karne tatili'.

Büyütmek için resme tıklayın

Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral: E-Ticaret sektörü Babalar Günü ve karne hediyelerinden dolayı bu hafta 2 Milyar liralık ciro hedefliyor.

Yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıseçimlerinden dolayı piyasalarda yaşanan durgunluğun aşılmasında Babalar Günüve karne hediyelerinin cansuyu olması bekleniyor.

500ü aşkın sanalmağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen Avantajix.comun kurucu ortağıGüçlü Kayral e-ticaret sektörünün Babalar Günü ve milyonlarca öğrenciyealınacak karne hediyelerinden dolayı bu hafta 2 milyar liraya yakın cirohedeflediğini söyledi.

KARNE HEDIYESI PARA

Avantajix.com olarak yaptıkları araştırmada ebeveynlerinyüzde 70lik kısmının çocuklarına karnehediyesi verdiklerinin belirlendiğinikaydeden Kayral Ağırlıklı olarak tercih edilen hediye para oluyor.Ebeveynlerin yüzde 35i 50-100 TL arasında değişen miktarda bir paraylaçocuklarını ödüllendirmeyi planlarken yüzde 20si hediye olarak oyuncağıtercih ediyor. Çocuklarına karne hediyesi olarak teknolojik ürün alacakebeveynlerin oranı yüzde 15 olurken yüzde 12si kitapla yüzde 10u etkinliğe götürerek yüzde 8i da tatilile çocuklarını ödüllendirecek.

BABALARA EN PAHALIHEDIYE EŞLERDEN

Kayral Babalar Gününe yönelik araştırmada ise en pahalıhediyelerin eşleri tarafından alındığının belirlendiğini söyledi.

Kadınlar eşlerine aldıkları elektronik eşya kozmetik vegiyim kuşam gibi hediyeler için ortalama 200 lira harcarken kız çocuklarınınhediye ortalaması 120 lira oluyor. Kız çocukları da babalarına parfüm giyecekya da kitap hediye ediyor. Erkek çocuklar ise ortalama 70 liralık harcamayaparak babalarına giyecek ve kozmetik ürünler alıyor.

DIJITAL MAĞAZALARTERCIH EDILIYOR

Babalar Günü ve karne hediyeleri için ağırlıklı olarakalışveriş merkezleri ve online mağazaların tercih edileceğini bildiren Kayralşunları söyledi:

18 milyon öğrenci karne alacak. Sadece anne babalar değildedeler anneanneler babaanneler teyzeler dayılar amcalar da karne hediyesialıyor. Babalar Günü de zaten yılbaşı Anneler Günü ve Sevgililer Günününardından piyasaların en hareketli olduğu dönem. Bu iki özel dönemin çakışmasıpiyasaları oldukça hareketlendirecek. Son yıllarda insanlar hediyelerini dijital platformlardan almayı tercihediyor. Karşılaştırma siteleri aracılığıyla alacakları hediyelerin en uygunfiyatlısına dijital ortamda ulaşıyorlar. Tüm harcamalar Avantajix.com gibiyapılan her alışverişte nakit para ödeyen siteler üzerinden yapıldığında buözel günler bütçeler pek zorlanmadan atlatılabiliyor.

12 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

NetGaste, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görüntüsünden memnun musunuz?