Şehirde billboard işgali!

Sakarya'da belediyelerin reklam hırsından kaynaklanan billboard, pano, raket yarışı, çılgın boyutlara ulaştı. Her adımda insanın gözüne çarpan reklamlar, gelişi güzel yerleştirilmiş billboardlar şehri görüntü kirliliğine yol açıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Şehir merkezi başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleştirilen, ilçelerin her sokağında, her caddesinde başınızı çevirdiğiniz her yerde bir reklam panosu göze çarpıyor. Billboard, raket, pano  ve yol boyunca kaldırım kenarlarına, her elektrik direğine asılı reklam çalışmaları artık vatandaşı rahatsız ediyor.

Belediyelerin, büyük bütçeler ayırarak her köşe başında yaptığı bu reklam çalışmaları, kente görüntü kirliliğini had safhaya çıkarıyor. Kent merkezi bu haliyle estetikten uzak, şekilsiz, biçimsiz, bir kasaba görüntüsü veriyor.

GÖRSEL KİRLİLİKLE MÜCADELE

DURUMA tepki gösteren vatandaş, “Şehirde en işlek caddeler billboard işgali altında. Yer kalmayınca, ara sokaklara bile diktiler panoları. Bir şehrin çirkin olup olmadığını billboard sayısına bakıp anlayabilirsiniz. Şehrin binaları, parkları, meydanları güzelse, bunların önünü, sağını, solunu billboardlar ile kapatıp çirkinleştirilmez. Ama bizdeki gibi binaları çirkinse, meydanları yoksa, inşaat alanları ve kötü mimariden dolayı boş duvarları fazlasıyla her tarafı billboardla kapatır” diyerek kirliliğin önüne geçilmesini istedi.

10 Haziran 2019 Sakarya- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?