Belediye başkanlarına "farkı ödeyin" diyerek seslendi

Türk-İş'e bağlı Sakarya Şube Başkanları adına Türk-İş Sakarya İl Başkanı Cemal Yaman yaptığı yazılı açıklamada Belediye Başkanlarına, "Seçimler bitti. şimdi hizmet zamanı" vurgusu yaptı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Türk-İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman enflasyon farkının işçiye ödenmediğine dikkat çekerek suskunluğunu bozan bir açıklama yaptı.

Başkan Yaman açıklamasında başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarına seslenerek, "Seçimler bitti. Şimdi hizmet zamanı. Hepinizie Allah kolaylıklar versin. Ülkemizin önemli bir süreçten geçitği ve ekonomik sıkıntıların had safhada olduğu bu dönemde işinizin kolay olmadığını biliyoruz.

Belediyelerimizde sayıları küçümsenmeyecek bir işçi topluluğu çalışıyor. Çalışan kardeşlerimizin büyük çoğunluğu taşeron olup 2018 yılında çıkartılan 696 KHK ile kadroya geçmişlerdir.

Yine 2018 yılında yüksek hakem kurulu tarafından belirtilen sözleşme şartlarında 2020 yılının 6. ayına kadar çalışmalarına devam edeceklerdir. Bu kardeşlerimize ön görülen zam miktarı 6 ayda bir % 4'tür.

Kaldı ki 2018 yılında enflasyonun %26'lara kadar çıkması bu arkadaşlarımızı alım gücünün yerle bir etmiştir. Yani enflasyon %26 ama kendilerine öngörülen rakam %8'dir.

Sendikalar özellikle TÜRK-İŞ Bursa'da, İstanbul'da, Kocaeli'de seçilen belediye başkanlarımıza konuyu anlatmış ve aradaki enflasyon farkı işçilere 2019 yılında ödenmiştir.

Şimdi bizde Sakarya'daki tüm belediye başkanlarımıza sesleniyoruz. Taşerondan kadroya geçen çalışanların enflasyon farkını imkanlarımız dahilinde ödeyiniz. Yapılacak bu ödeme beldenize, belde de ikamet eden işçilere bir hizmet olduğunu biliniz ve bunu sizlerden kamuoyuna açıklama yaparak bekliyoruz" dedi.

10 Haziran 2019 Sakarya- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?