Adapazarı MEM’e Öğretmen tepkisi

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü daha önceden de tekrarladığı bilinen ek ders ücretleri ile ilgili bayram ödemesi yapmadı. Eğitim camiası ise Adapazarı MEM’nün vurdumduymazlığına tepkili

Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya eğitim camiası Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bayram arifesi yapması beklenen ‘Ek ders ücretleri’ ile ilgili ödemeyi yapmadığı için camianın tepkisine neden oldu.

Serdivan'da 28/05/2019 tarihinde, Karasu'da 31/05/2019, geçte olsa 3 Haziran 2019 Pazartesi bugün de Erenler'de yatmasına rağmen Adapazarı İlçe Mill Eğitim Müdürlüğü’nde ücretlerin yatırılmayışı rahatsızlığa neden oldu.

Benzer şekilde 2019 Ocak ayında da aynı tavrı takındığı ifade edilen Adapazarı İlçe Milli eğitim Müdürlüğü bu konuyla alakalı olarak CİMER’e şikayet edilmişti. Müdürlük sorunu çözmek yerine, CEMER’e yapılan şikayeti kimin yaptığının peşine düşerek tepki toplamıştı.

 

Devletin gönderdiği para ödenmedi

Devlet tarafından gönderilen ve bayram öncesi piyasayı rahatlatacak binlerce öğretmenin hesabına geçmesi gereken ücretler yine Adapazarı İlçe milli eğitimin işini yapmamasından dolayı ödenmediği ifade edildi.

Yaklaşık Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 3225 civarında eğitimcinin , memurun  mağdur edildiği  ifade edilirken, ödemeni yapılmış olması halinde Adapazarı’nda piyasaya 4 Milyon lira civarında bir girdinin yaşanacağı ve ekonomik canlılık olacağı dile getirildi.

 

 

 

03 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

20

Sallanan Hesapsiz - Hesaba aktarilan 1 para göremedim ben

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Haziran 20:54
17

Dikkat - Coşkun müdürün bu konuda suçu olduğunu düşünmüyorum. İçeriden müdürü zor durumda bırakmayı düşünenler olabilir. Malum, devrim önce kendi evlatlarını yer hem de tez zamanda...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Haziran 05:50
16

By_birdie - İşin doğrusunu bilmeniz adına yazıyorum. Ki bu yazdıklarım ne yeni ne de eski müdürü korumak adına yapılan bir açıklama değildir. İşin açıkçası ben de yatacak olan ekdersime bakarım. Ancak olayın doğrusu şöyledir: Ekdersler ile ilgili işlemler perşembe günü bitirilmiş ve Mal Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Ancak Maliye Bakanlığı ile ilgili sorun nedeniyle onay verilememiş, cuma günü de aynı problem devam etmiştir. Hal böyle olunca Pazartesi sabahı problem çözülür çözülmez gerekli talimat verilmiş ve an itibariyle ücretler hesaplara aktarılmıştır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Haziran 01:59
18

Problem - @By_birdie 16 nolu yoruma cevabı: Hep Adapazarı'nda mı oluyor bu problemler?Serdivan, Karasu geçen hafta öderken...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 04 Haziran 11:11
15

Usta - Madem bu kadar kısa sürede yapılabiliyordu neyi beklediniz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 22:59
14

Sendikacı - Mengen den bir açıklama bekliyoruz tadında olsun

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 20:08
12

Ebs'li - Geyve de cok becerikli arkadaşlar bizde harcliksiz girdik bayrama

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 20:01
11

Ogretmen - Bayram bayram bizi harcliksiz bırakanı Allah bildiği gibi yapsın öyle kontenjanlardan tirpille müdürlük olmuyo demekki isi bilecen ki memurunu yönetebilesin ama kendini yonetemiyenler sisirme cv lerle müdür yapılıyor iste reisin altı böyle oyuluyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 19:59
10

Ogretmen - Bu burâkratlar ak partiyi bitiriyor nerde vurdumduymaz homini gurtlak tombi yatak kafasi varsa mudur yapılıyor liyakat sıfır sorumluluk yok insani dusunce hiç yok sonuç ortada

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 19:46
09

Serdivan - Fazilet hanım lütfen bu işin takipçisi olunuz. Sorumlulardan hesap sorunuz. Ali Dere'den sorduğunuz gibi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 18:27
08

Ebsli - Sayın sendikacılar... Balkan gezisiyle uğraşacağınıza öğretmenlerin hakları için mücadele edin... Yeme, içme, gezmeye vakit var ama hak arama yok...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 18:12
07

Tunç - Hem adaletli, hem çalışkan, hem de tecrübeli yeni ilçe milli eğitim müdürümüz acaba bu haberi okuyup gereğini yerine getirecek mi?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 17:06
13

Gelişinden Bellidir - @Tunç 07 nolu yoruma cevabı: Nerden gertirecek atı alan üsküdarı geçti kardeş tatil günü birsey yapamaz artık sorumlular icin birsey yapsın diyorsan bak orda yaniliryorsun baş sorumlu kendisi çünkü

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 20:04
06

Çepnibaşı - Adapazarı İlçe Milli Eğitimdekiler ne iş yapıyor? Gelen gideni aratmıyor.Aynı taş aynı hamam.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 16:49
05

Ağasarlı - Söğütlü,Karasu,Erenler ilçelerinde ek ders yatmış.Tam da bayram üstü insanların çoluk çocuğuna bayramlık alacağı,harçlık vereceği zamanda yapılır mı?Ayrıca bakanlığın 31 Mayıs da ödenmesi ile ilgili resmi yazısına rağmen.2018 yılsonunda da ayısı oldu.İnsanın aklına acaba kasıtlı mı yapılıyor diye gelmiyor değil hani..

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 16:33
04

Yazık - İl milli eğitimde müdür yardımcısı iken üstünde müdür vardı sorumluluk o kadardı. Şimdi ilçe müdürü oldu ama hani sorumluluk, hani iş bitirme???

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 16:25
03

Saka - İl milli eğitimde müdür yardımcısı iken üstünde müdür vardı sorumluluk o kadardı. Şimdi ilçe müdürü oldu ama hani sorumluluk, hani iş bitirme???

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 16:23
02

Sakarya54 - Sendikanın istediği müdür sendikanın kazanımını yerine getiremedi

https://www.ebs.org.tr/manset/4948/ek-ders-ucreti-odemelerinin-bayramdan-once-yapilmasi-talebimiz-kabul-edildi

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Haziran 16:22


Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?