'Askıda İftar'da ikinci buluşma

Ramazan ayında yardımlaşmanın ve sohbet sofralarının bir örneği de Sakarya’da yaşanıyor. Bir grup akademisyenin ve gönüllünün başlattığı “askıda iftar” ile üniversiteli öğrencilerle iftar sofrası paylaşıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Geçen yıl bir öğrenci grubunun bisküvi, peynir ve ekmekle sahur yaptığının duyulmasıyla harekete geçen akademisyenler askıda iftar adı verdikleri iftar sofralarını öğrencilere açtılar.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ( SUBÜ) ve Sakarya Üniversitesi ( SAÜ) öğretim üyeleri ve bir grup gönüllü hayır severler Ramazan Ayı’nın bereketini öğrencilerle birlikte yaşadı.

Hayırseverler geçen yıl daha az sayıdaki öğrenciyi iftar sofrasında ağırlarken bu yıl, kapsamlı bir iftar programıyla hep birlikte dua edip, iftar yaptılar. İftarın ardından öğrencilere Türk ve Dünya edebiyatından eserlerden oluşan hediyeler de takdim edildi.

Üniversite Dostu Şehir

Türk öğrencilerin yanısıra Balkanlar ve Asyadan da gelen öğrenciler Sakaryalıların misafir perverliğinden dolayı teşekkür ettikleri ifadelerinde, Sakarya’da öğrenci olmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirdiler. SUBÜ ve SAÜ’lü akademisyenler ve hayır severler de Sakarya’nın bir huzur şehri olduğunu, güzel gönüllü insanlarla güzel işlerin yapılmaya devam edileceğini belirten değerlendirmeler yaparak gelecek yıl daha kapsamlı bir iftar sofrasında buluşmayı dilediler. Sakarya’nın ve Sakaryalıların “ öğrenci dostu “ olarak anılması ve bu gençlerin mezun olduktan sonra Sakarya’yı sevgiyle, duayla anması için pek çok fırsat olduğunu söyleyen akademisyenler, “ bizler öğrencilerimizle gönül köprülerinin herkes için güzellikler getireceğine inanıyoruz” ifadelerinde bulundular.

Ekli Dosyalar

24 Mayıs 2019 Sakarya- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?