Erenler’de üst geçit rezaleti!

Erenler’in en büyük alışveriş merkezi ADA AVM’nin karşısına yapılan yaya üst geçidi evlere şenlik. Köprüye iniş ve çıkış merdivenleri her an kazaya sebebiyet verecek şekilde, köprü ise kullanıma açık.

Büyütmek için resme tıklayın

İnsanların can güvenliği nedeni ile yapılan Erenler ADA AVM ile karşı kaldırımı birbirine bağlayan üst geçit köprüsü evlere şenlik.

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

İnsan hayatının hiçe sayıldığı köprüde adata güvenlik tedbirleri alınmamış, yapılan işlerde eksiklik olduğu gibi köprünün hizmete açık olması olası bir kaza ihtimaline de davetiye çıkarıyor. Basamakların kimi yüksekte kimi ise alçakta olan üst geçit köprüsüne ulaşmak için yol kenarına kaldırım diplerine dökülen beton duvarlar da işin ne denli özensiz yapıldığının belirtisi.

Daha birkaç gün önce bir çocuğa bu köprünün altında kamyon çarpmak suretiyle  gerçekleşen kazaya rağmen, köprünün kullanılamaz oluşunun kimi siyasilerin dikkatini çekmediği görülüyor.

2 kilometre tele gerek var mıydı?

Üst geçit köprüsünün tamamlanmamış olmasına rağmen, alt ana caddenin orta refüjüne yaya geçişini engellemek için yapılan tellerin zemine değil de, yola bölme için konulan tretuvar üzerine monte edilmesi ayrı bir komedi.

Neredeyse 2 km orta refüje monte edilen tellerin yaklaşık 50 Bin lira maliyetin üzerinde olduğu ifade ediliyor.

Bu şehir ne zaman değişecek?
Olaya şahit olan bölge insanı ise, “Bu şehir ne zaman değişecek? Yayaya bu kadar önemsiz bakan, insana değer vermeyen bir zihniyetin yaptığına bakın? Lüzumsuz yere yapılan harcamalar, bitmeden yaya trafiğine açılan  köprü ve yollar ve sonuçta ölümle sonuçlanan kazalar. İnsan hayatı bu kadar ucuz ve önemsiz olmamalı. Yetkililerin acilen bu yaya geçiş köprüsü ile ilgili düzenlemeyi yapmaları bir insanlık görevidir” ifadelerine yer verdiler.

17 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi