Cevat Ayhan Fen Lisesi'ne Milli gurur

Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesinde sürdürülen ‘Bilim Olimpiyatları Eğitimleri’başarılı sonuçlar getirmeye devam ediyor. Okulun iki öğrencisi Milli Takım'da.

Matematik,fizik,kimya,biyoloji ve bilgisayar alanlarında yıllardır yüzlerce öğrenci ile sürdürülen çalışmalar sonucunda, bu yıl Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi'nin 3 öğrencisi  Ulusal Madalya kazanmıştı.

Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencilerinden Cahid Enes Keleş bilgisayar,Emir Utku Şekercileroğlu kimya,Hasan Zeki Yıldız biyoloji alanında uluslararası bilim olimpiyatı yarışmalarında Türkiye'yi temsil edecek milli takım seçme kampına ardından sınavlarına girerek önemli bir başarı elde ettiler.

Okulun öğrencilerinden Hasan Zeki Yıldız 4 kişilik biyoloji milli takım seçme sınavında 24 madalya sahibi öğrenci arasında birinci olarak milli takıma girdi ve Temmuz ayında Macaristan'da yapılacak Dünya biyoloji olimpiyat şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Yıldız iki aydan buyana Milli Takım kampında bulunuyor. 

Cahid Enes Keleş ise 4 kişilik bilgisayar milli takım seçme sınavında 24 madalya sahibi öğrenci arasında ikinci olarak milli takıma girdi ve Ağustos ayında Azerbaycan'da yapılacak Dünya bilgisayar olimpiyat şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Keleş'in önümüzdeki hafta Milli Takım kampına katılması bekleniyor.

Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi  Müdürü Yunus Birincioğlu,Hasan Zeki ve Cahid Enes'in ahlaki erdemler bakımından mümtaz öğrenciler olduklarını dile getirerek, her iki öğrencinin uluslararası alanda bilim adamı olma yolunda ilerlediklerini ifade etti.

17 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?