Engelliler için son başvuru tarihi 28 Mayıs

2014 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) Kura Usulüyle yapılacak Yerleştirmeler için Başvuruların alınma işlemi 15 Mayıs 2014 tarihinde başlaya...

2014 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) Kura Usulüyle yapılacak Yerleştirmeler için Başvuruların alınma işlemi 15 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak ve 28 Mayıs 2014 tarihinde sona erecek.

Belirtilen yönetmelik Uyarınca Kuraya; İlkokul, Ortaokul, İlköğretim ile Özel eğitim iş uygumla merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlilik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adayları başvurabilecek, (adayların tercihlerin son günü itibarıyla mezun durumda olmaları gerekiyor) bu adaylar sınava girmeyecekler ve sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklar.

Kura için başvuru süresi bittikten sonra kura için ayrıca başvuru alınmayacak.

Adaylar; Akbank, Denizbank, Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankası, T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ve P.T.T İş yerlerinden başvuru ücretini ( 10 TL ) yatıracaklar.

Kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2014 –EKPSS kılavuzunda yer alıyor. 2014 EKPSS kılavuzuna ÖSYM’nin http:/osym.gov.tr İnternet adresinden erişilebilecek.

15 Mayıs 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket AK PARTİ'DEN AYRILAN İSİMLERİN YENİ BİR PARTİ KURMASINI DOĞRU BULUYOR MUSUNUZ?