Sınıfının en az yakıt tüketimine sahip

Yerlitraktör üreticisiHattatTarım, bağ ve bahçe traktörlerinde Avrupa yönetmeliklerine uygun (2003/AT /37 yönetmeliği)üretmiş olduğu traktörler Türkiy...

Yerlitraktör üreticisiHattatTarım, bağ ve bahçe traktörlerinde Avrupa yönetmeliklerine uygun (2003/AT /37 yönetmeliği)üretmiş olduğu traktörler Türkiye pazarında da ilgi görüyor.

Hattat Bahçe serisi traktörler sera, bağ ve bahçelerde dar alanda yüksek manevra kabiliyeti, en küçük seralarda dahi alçak yapısı ve dar iz genişliği, bodur ve dar sıra arası meyve bahçelerinde seri çalışmayı sağlayan 12+12 ileri geri şanzımanı ve yüksek donanımı ile Türkiye pazarında gördüğü ilginin yanında Avrupalı çitçilerin de ilk tercihi olmaya aday.

Sınıfının en az yakıt tüketimine sahip Hattat Bahçe traktörleri, 50 hp 3050 modeli, 68 hp 3065 modeli ve 79 hp 3080 modeli olmak üzere 3 farklı model ve beygir gücünde Tekirdağ Çerkezköy’deki tesislerde üretiliyor.

Konuile ilgiliaçıklama yapan Hattat Tarım Genel Müdürü Murat Özcan, Dünya nüfusunun hızla artması ve insan ihtiyaçlarının çeşitlenmesi ve sulanabilen alanların çoğalması ile Türkiye ve Avrupa’da buğday, arpa, ayçiçeği ve mısır dışında alternatif tarım ürünlerinin üretilmesinin de önem kazanmaya başladığını söyledi.

Özcan, ekonomik değeri yüksek ürünler olduğu için çiftçiler tarafından dasonyıllarda getirisi yüksek olan meyvecilik ve seracılık faaliyetlerinin önem kazandığını belirterek şöyle devam etti: “Bizde bu ilgiye karşılıksız kalmamak adına tamamen kendi tasarımımız Hattat Bahçe serisi traktörleri 2013 yılında üretmeye başladık. Tarım ürünlerde farklılaşma dünya devlerini, yüksek beygir güçlü büyük traktörlerinin satışının yanı sıra, yakıt tüketimi düşük bağ ve bahçe traktörlerin de pazarlanmasının yapılması için hareket geçirdi.Bahçe traktörlerimiz ile ilgili yapmış olduğumuz çalışma Avrupa devlerinden Valtra’nın dikkatini çekince alt beygir gücünde 50 beygirden 80 beygire kadar bahçe traktörlerini Türkiye ve Dünya pazarının yanı sıra Valtra traktör içinde üretmeye başladık. Üretimini yaptığımız traktörler Valtra tarafından da tüm dünyaya pazarlanıyor. 5 yıl gibi kısa bir sürede 5 kıtada 50’den fazla ülkeye Hattat ve HTT markalarıyla traktör ihracı gerçekleştiriyoruz.”.

22 Haziran 2014 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi