İmam Hatip Lisesi mezunları buluştu.

İmam Hatip Lisesi mezunları buluştu. Buluşma gününde Kur’an-ı Kerim tilavetleri okundu, mezunlar dostlarıyla hasret giderdi. Sakarya İmam Hatip Lisesi...

İmam Hatip Lisesi mezunları buluştu.

Buluşma gününde Kur’an-ı Kerim tilavetleri okundu, mezunlar dostlarıyla hasret giderdi.

Sakarya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği geleneksel mezunlar buluşması Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi. Programa Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Eğitimi Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, İl Müftüsü İlyas Serenli, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ile çok sayıda İHL mezunları katıldı.

Eğitim hizmeti devam edecek

İHL Mezunlar Buluşması, Sakarya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Bahri Dümlü’nün Kur’an tilaveti ile başladı. Ardından okul öğrencilerinden Arapça şiir okuma yarışması Türkiye üçüncüsü Tuğçe Kaya Esma-ül Hüsna şiirini okudu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren SİMDER Başkanı Nafi Özdin, “Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz mezuniyet günümüze katılan tüm mezunlarımıza ve mensuplarımıza teşekkür ediyorum” derken Adapazarı İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer, “57 yıldır eğitim ve öğretim hayatı içerisinde bulunan okulumuzda emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İnşallah nice elli yıllar bu hizmet devam edecektir” diye konuştu.

İmam Hatip Ruhu

Açılış konuşmalarının ardından mezun öğrenciler adına konuşma yapan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, “İmam Hatip Okulları ülkemizde zorlu süreçlerden geçmiştir. İnsanı yaşatan nasıl ruhuysa, medeniyetleri ve şehirleri yaşatan da ruhlarıdır. Dolayısıyla İmam Hatiplilik bir kalıptır ve ruhu olmalıdır. İmam Hatipleri bugüne taşıyan ve geleceğe taşıyacak olan işte bu ruhtur” ifadelerini kullandı. Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, “İmam Hatiplerin ülkenin gelişmesindeki rolü çok büyüktür. 1971 yılında Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi oldum. Buradan İmam Hatip ruhunu aldım. Bizi hedefe koşturan o ruhtur. Bizleri yetiştiren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir’e Teşekkür

Öğretmenler adına bir konuşma yapan, 1969-1973 yılları arasında Adapazarı İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak görev yapan Yahya Kutluoğlu, “Yeni bir okulun yapılmış olması, değerli bürokratlara sahip oluşumuz bizleri çok sevindirmiştir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Yahya Kutluoğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na kitabını takdim etti.

11 Mayıs 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi