Türkiye birincisi SATSO oldu

Türkiye birincisi SATSO oldu 81 ilde uygulanmasına 2011 yılında başlanan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi olan UMEM'de Sakarya Türkiye...

Türkiye birincisi SATSO oldu

81 ilde uygulanmasına 2011 yılında başlanan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi olan UMEM'de Sakarya Türkiye birincisi oldu.

Koordinatörlüğünü ilimizde SATSO'nun yaptığı, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi kapsamında en fazla kursiyere eğitim vererek istihdama hazırlayan Sakarya, TOBB ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Türkiye genelinde en fazla kurs açan il Bursa, en fazla kursiyere eğitim veren il Sakarya, İşgücü talep eden firmaya sahip il İstanbul, en fazla işgücü talebi toplayan il Şanlıurfa, en fazla istihdam sağlayan il de Kocaeli oldu.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, UMEM Projesi'nin hem Sakarya hem de SATSO adına gurur verici başarılı bir proje olduğunu belirterek alınan ödülün de bunun bir nişanı olduğunu ifade etti.

Söz konusu proje kapsamında, ilimize gelen yatırımcıyı ve vasıfsız işgücünü meslek edinme projeleriyle destekleyip bir araya getirmeye gayret ettiklerini ifade eden Kösemusul ayrıca, proje kapsamında İş Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile sürdürdükleri çalışmaların başarı grafiğini yükselterek devam ettireceklerini dile getirdi.

13 Mayıs 2014 - EkonomiYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi