3 bin annenin duası madencilerimiz için...

Başsağlığı mesajları madencilerimiz için… Manisa Soma’da kömür ocağında meydana gelen facia yürekleri yakmaya devam ediyor. Türkiye maden şehitlerimiz...

Başsağlığı mesajları madencilerimiz için…

Manisa Soma’da kömür ocağında meydana gelen facia yürekleri yakmaya devam ediyor. Türkiye maden şehitlerimiz için dua ediyor.

Hendek’te ise anneler günü nedeni ile düzenlenen program iptal edildi ve etkinliğe katılan 3 bine yakın anne faciada hayatını kaybedenler ve yaralananlar ile aileleri için dua okudu, Bayraktepe'dekiTürki cumhuriyetler ve eski Türk devletlerine ait 26 bayrakyarıya indirildi. Soma’da hayatını kaybeden madenciler için Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Anneler Günü dolayısıyla kutlama programı tertip ettiklerini ancak facia nedeniyle değişiklik yaptıklarını söyledi.

Soma'daki facianın herkesi derinden yaraladığını kaydeden İnci, şöyle konuştu: "Orada ölen kardeşlerimiz şehit hükmündedir. Onları rahmetle anıyoruz. Hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizeburadan Fatihalar gönderiyoruz.Gördüğünüz gibi burada birçok devletin bayrağı var. Şu anda Orta Asya'da bulunandevletlerin ve 16 Türk imparatorluğunun bayrakları var. Hepsini yarıya indirdik. Üç günlük yas için yarıya indirmiş bulunmaktayız. Buradan, orada ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Annelerimiz zaten buacı günlerin annesidir. Onların dualarını bekliyoruz. Milletimizin başı sağolsun”."

3 bin anne

Etkinliğe katılan anne Emine Tosun ise ilçede kutlama yerine hüzün olduğunu dile getirerek, dualarının Soma'daki işçiler veacı çekenannelerle olacağını söyledi.

"Dua, kulunkula reçetesidir" diyen Tosun,"Burada 3 bin anne, Anneler Günü'nü kutlamak için buluşmuştuk. Bütün annelerimizin Soma'ya dualarını gönderiyoruz.Biz de dualarımızla inşallah Manisa Soma'da olacağız. Bugün çok güzel bir gün olacaktı. Bugün burada coşku sevinç olacaktı, maalesef yerini hüzün kapladı" şeklinde konuştu.

Huzurevi sakinlerinden dua

Hendek Huzurevi sakini emekli öğretmen Cemile Gülçiçek deSoma'dan gelen haberlere çok üzüldüklerini, ellerinden gelenin sadece dua etmek olduğunu kaydederek,"Buraya mevlit programı için geldik. Anneler Günü programının değişmesine üzülmedik. Dualarımız onlarla. Hepsine dua ettik. Çok üzgünüz" ifadesini kullandı.

Diğer taraftan ilimizin kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarından da başsağlığı mesajları gelmeye devam ediyor.

Haber merkezimize ulaşan mesajlar şu şekilde:

CHP İl başkanı Oğuz Can Curoğlu:

Manisa Soma'da kömür ocağında trafo patlaması nedeniyle meydana gelen olayda hayatını kaybeden işçilerimize Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralı işçilerimize acil şifalar diliyor, kurtarma çalışmalarının sevindirici haberlerle sonuçlanmasını yürekten temenni ediyorum.

RİDER (Sakarya Rizeliler Derneği) başkanı Hasan Dişli:

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen kazada çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve çok sayıda maden işçimizin mahsur kalarak yaralandığı haberi bizleri derin üzüntüye boğmuştur. Milletimizi derinden üzen kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler göçük altında kurtulmayı bekleyen maden işçilerimizden biran önce sevindirici haberlerin gelmesini diliyoruz.

Sakarya Kafkas Kültür Derneği:

13 Mayıs 2014 Salı günü Manisa ili Soma ilçesindeki maden ocağında meydana gelen, yüreklerimizi yakan bu acı olayda hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyor, ailelerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Maden ocağında kalan işçi kardeşlerimizin sağ olarak kurtulması ve bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun.

Sakarya Müteahhitler Birliği başkanı Kadir Savaş:

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlama ile Türkiye çok sayıda evladını kaybetmiş, yüzlerce ailenin ocağına ateş düşmüştür. Ölüm ne madencinin alın yazısıdır, ne de ölümle sonuçlanan bu felaket madencilik mesleğinin bir gereğidir. Tüm Türkiye’yi yasa boğan bu patlama sonunda hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, kederli aile ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Milletimizin başı sağ olsun.

Sakarya Aile Hekimleri Derneği başkanı Dr. Rıdvan Karagöz:

13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma ilçesinde Maden Ocağı’nda meydana gelen elim kazada her geçen dakika sayısı giderek artmakta olan can kayıpları ve aynı orantıda giderek azalan umutlar maalesef tüm ulusumuzu derinden sarsmıştır. Maalesef yüzlerce işçinin hayatı kararmadı; yüzlerce ailenin ocağı söndü; yüzlerce çocuk babasız kaldı ve yüzlerce kadın dul kaldı. 3 günlük yas ilan edildi ama bu büyük acı 3 gün değil belki 3 yıl sönmeyecek bir ateş olarak ailelerin ocağını yakacak. Sadece aileleri değil tüm ulusumuzun yüreği dağlandı.

Sakarya aile hekimleri olarak hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimize rahmet diliyoruz. Ailelerine sabır e gönül ferahlığı diliyoruz. Tüm milletimizin başı sağolsun.

Hendek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı İsmail Baykal: Manisa Soma'da meydana gelen maden ocağı kazasında HAK'KIN rahmetine kavuşan tüm vatan evlatlarıımıza & vatandaşlarımıza Cenab-ı ALLAH'tan rahmet, kederli ailelerine ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyoruz..

15 Mayıs 2014 - GündemYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi