Kentpark’ta çimler üzerinde kitap resitali

Lise öğrencisi Eslem Kaya ile Yazar Fahri Tuna'nın birlikte geliştirdiği proje ile Adapazarılı 24 lise öğrencisi, şehirlerinin ulusal düzeydeki 24 yazarının, kendi seçtikleri bir kitabını okuyarak Adapazarı Kentpark'ta birbirlerine anlatılar.

Büyütmek için resme tıklayın

Kentpark’taki edebiyat şölenine ise Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, TYB Sakarya Şubesi Başkanı Doç. Dr. Hasan Sağlam’ın yanı sıra akademisyen ve öğretmenler katıldılar.

Projenin Mimarı Eslem Kaplan ’10-15 yıl içerisinde Adapazarılı24 yazarın arasına aramızdan bazı arkadaşlar da isimleri de yer alır. İnşallah bu mütevazı ve sıfır bütçeli okuma Türkiye'ye örnek olur’dedi.

Yazar Fahri Tuna ise 'Her proje para ve bütçe demek değil. Bu projemiz sıfır maliyetli. Bu bir edebiyat şöleni.Yaygınlaşsın isteriz. ‘Okuyorsanız varsınız, yoksa yoksunuz’ diyorlar. Alınlarından öpüyorum hepsinin. Gençlerle beraber yeni projeler üretmek istiyoruz' ifadelerine yer verdi.

Okuma şöleninin sonunda Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, gençleri tebrik ederken üçer adet kitap hediye etti.

Adapazarı Belediyesi Başkanı Mutlu Işıksu, gençleri tebrik ederek, yazdıkları kitap okuma ve değerlendirme metinlerini kitaplaştırma sözünü verdi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş liseli gençleri İstanbul ve Edirne kültür gezisiyle ödüllendirme sözü verdi.

TYB Sakarya Şubesi Başkanı Doç.Dr.Hasan Sağlam ise 'geleceğimiz olan gençleri benzer projelerde sonuna kadar' destekleyeceklerini müjdesini verdi.

15 Mayıs 2019 - Kültür & Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi