Özkoç; TBMM taziye evi gibi

CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç İstanbul Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili;”Çalan , kılıfını hazırlayan, hukuksuz davranarak İstanbul seçimlerini yenileyen bellidir. Buna rağmen elinizde bilgi , belge delil ne varsa bunu yetkili

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, AK Parti’nin İstanbul seçimlerinin iptaliyle ilgili izlediği yolun hiçbir aşamasının hukuki olmadığını dile getirdi.

TBMM teröre karşı göreve

Terörün ortadan kaldırılmasına yönelik bir çalışma yürütmediğini belirten Özkoç, toplumun sorunlarına çare bulması gereken Meclisi, "taziye evi" gibi diyerek tenkit etti.

TBMM ile ilgili açıklamasında Engin Özkoç;

“Çare kapısı TBMM'dir. Çünkü milyonlarca seçmenin görevlendirdiği milletvekilleri, milletin temsilcileri TBMM’dedir. Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı bununla ilgili bir şey yapmıyor, elleri kolları bağlı oturuyorlarsa, Meclis bir şey yapmak zorundadır. Milletvekillerinin görevi, şehitlerimiz için taziye dilemekten öte onları yaşatmaktır, ana ocağına sağ salim göndermektir. Bunun için bizim TBMM'de oturuyor konuşuyor olmamız, terör belasından kurtulmak için çare arıyor olmamız gerekiyor. TBMM’yi acilen göreve çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.

‘Her şey güzel olacak’ ne zamandır suç?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin hukuksuzca tekrarına karar verilmesinin kabul edilemez olduğuna dikkat çeken CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç;

“Demokratik ortamda herkes fikrini özgürce söyleyebilmeli. İş adamı fikrini söylüyor, Cumhurbaşkanı 'Söylersen sana hesabını sorarım' diyerek tehdit ediyor. 'Her şey güzel olacak' diye pankart açılıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; 'Biz yasaklamadık, vali yasakladı o pankartı.' Açıklamasında bulunuyor.

Bizi provokasyonla korkutamazsınız

CHP Sakarya Milletvekili Özkoç, " İş adamlarını, sanatçıları tehdit edenler 'Her şey güzel olacak' sözünü yasaklamaya çalışan insanların her türlü provokasyonuna hazırız” açıklamasında bulundu.

15 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Sakarya Markaları

NetGaste, Sakarya ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi

Anket Sitemizin yeni görüntüsünden memnun musunuz?