Toyota Türkiye'den eğitime destek

31 ilde teknik eğitime destek verecek

Toyota Türkiye, 31 ilde teknik eğitime destek verecek

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., 31 ildeki teknik eğitim veren okullara otomobil, motor ve şanzıman desteği verecek.

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., genel müdürü ve CEO’su Orhan Özer, sosyal sorumluluk anlayışı ve topluma katkı faaliyetleri çerçevesinde teknik eğitime katkı sağlamak üzere üniversitelerin mühendislik bölümlerine, meslek yüksek okullarına ve meslek liselerine uygulamalı pratik eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlayacak ekipman bağışlarına devam ettiklerini belirterek bu kapsamda Türkiye’nin pek çok ilinde öğrenim gören öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini yeni teknolojiyi takip ederek gerçekleştirebilmeleri amacıyla 2014-2015-2016 olmak üzere üç yıllık dönemde toplam 62 otomobil, 109 motor ve 124 şanzımanı 31 ilde yerleşik teknik eğitim veren okullara bağışlayacağını söyledi.

Türkiye’de kalifiye işgücüne olan ihtiyacın sürekli artmakta olduğunu belirten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. genel müdürü ve CEO'su Orhan Özer, meslek liselerinden yetişenlerin tüm sektörler için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, kalifiye iş gücünün yetişmesi sürecine Toyota’nın da katkıda bulunma gayreti içinde olduğunu söyledi.

Özer, Sakarya’da bulunan fabrika üretim bölümlerinde çalışanlarının yüzde 95'inin meslek lisesi mezunları olduğunu da ifade ederek şunları söyledi: “Ayrıca ofis kadromuzun da büyük çoğunluğunu mühendisler oluşturmakta. Tüm Toyota fabrikaları arasında örnek gösterilen fabrika seviyesine ulaşmış ve sıfır hata ile üretim yapan tesisimiz için teknik eğitimin kalitesinin önemi açıkça ortadadır. Şu ana kadar teknik eğitim ekipmanı olarak kullanılmak üzere ülkemizin her bölgesinden bizlere ulaşan okullara katkıda bulunmaya gayret ettik. Meslek liselerinde, meslek yüksek okullarında ve üniversitelerin mühendislik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin tam donanımlı olarak yetişmesi için elimizden geleni yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Sakarya başta olmak üzere toplam 31 ildeki üniversite, meslek yüksek okulu ve meslek liselerine yapılacak ekipman bağışları ile birlikte bugüne kadar yüzün üzerinde araç, bine yakın motor ve şanzıman teknik eğitime destek amacıyla okullara teslim edilmiş olacak. Toyota Türkiye, 2005 yılından bu yana topluma katkı faaliyeti olarak teknik proje yarışması, trafik güvenliği resim yarışması, çocuklar için çevre turu ve trafik okulu gibi diğer sosyal sorumluluk faaliyetlerini de gerçekleştirmeye devam etmektedir.”.

11 Mayıs 2014 - EğitimYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi