Seyyar Satıcılardan Şikayetçiler

Zirai Aletler sanayi sitesi esnafı, seyyar satıcılardan rahatsız.

Seyyar satıcıların müşterilere kalitesiz ve ucuz mal vermesinden şikayetçi olan esnaf, seyyar satıcıların vergi ödemeden kazanç sağladıklarını ve işlerini sekteye uğrattıklarını söylediler.

Seyyar satıcıların müşterilere kalitesiz ve ucuz mal vermesinden şikâyetçi olan esnaf, seyyar satıcıların vergi ödemeden kazanç sağladıklarını ve işlerini sekteye uğrattıklarını söylediler.

Seyyar satıcıların günden güne çoğalması dikkat çekiyor. Kalitesiz malları ucuza vererek halkı kandırdıklarını söyleyen esnaflar, seyyar satıcıların vergi vermeden kazanç sağladıklarını, esnafının işlerini de sekteye uğrattıklarını ifade ettiler.

Seyyar satıcıların bir kısmının ilçe dışından gelerek, Sanayi sitesinde bu işi yaptıklarını söyleyen esnaf, zabıtanın seyyar satıcılar konusunda önlem almasını, haksızlığın giderilmesini dile getirdiler.

Esnaf;

“ Zirai Aletler Sitesinde her geçen gün seyyar satıcı sayısı artıyor. Bunun sebebi ise, zabıtanın bu konuda duyarsız kalması. Her sokak başında, seyyar satıcılara rastlamak mümkün. Seyyar satıcılar vergi vermeden kazanç sağlıyorlar. Oysa bizler vergi, elektrik, su, telefon ve sair bir sürü ödemelerimiz oluyor. Bu bizlere yapılan haksızlıktır. Seyyar satıcıların bir çoğu başka şehirlerden gelerek burada satıcılık yapıyorlar. Zabıta bunları görmüyor mu? Kalitesiz malları ucuz fiyata vererek halkı kandırıyorlar. Önlem alınmadığı için, her önüne gelen bu işi yapmaya kalkıyor. Bizler zabıtanın acilen önlem almasını, ortadaki bu haksızlığın giderilmesini istiyoruz” dediler.

25 Eylül 2014 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?