Bu Nasıl Yardımsa..!

Sendika Başkanı yaptığı sert açıklamada;”Giyim Yardımları Bir an Önce Ödenmeli”

Türk Sağlık Sen Sendika Başkanı irfan korkmaz, Kış ayına girdiklerini. Ancak 9 aya girilmesine rağmen, Ne kışlık, Ne de Yazlık giyim yardımının yapılmadığını dile getirdi.

Başkan Korkmaz açıklamasında;

“Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği hükümlerine göre kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kamu görevlilerine giyecek yardımı nakdi olarak yapılmaktadır.

Söz konusu giyim yardımı ile çalışanlar giyim ihtiyaçlarını kendileri karşılamaktadır.

Daha önce ayni yapılan yardımlarda sorunlar yaşanması gibi sebeplerle çalışanlara bu yardımın nakdi yapılmasını talep etmiştik. Bu konuda da düzenleme yapılarak çalışanların bir talebi karşılanmıştı.

Fakat yine sorun çıkarmak veya ödemelerin geciktirilmesinde ısrarcı olunması gibi tutumların sergilendiğini görüyor ve şaşırıyoruz. Maaşla birlikte çalışanlara ödenmesi gereken giyecek yardımlarını hala ödenmemiş olmamasını anlamakta zorlanıyoruz.

Bu paraları geciktirerek ne yapılmak istendiğini, ödenmeme işleminin nasıl bir bahaneye sarılıpta zamanında yapılmadığını doğrusu merakta ediyoruz” dedi.

Başkan Korkmaz açıklamasının sonunda ise;

“ Peygamber Efendimiz bir hadisi şerifinde buyuruyorlar ki “ İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz”.

Bizim idareciler iş kıyafetleri üstlerinde eskiyip kullanılamaz hale geldikten sonramı ödeme yapmayı düşünüyorlar?

Çalışanlar tarafından beklenen ve çözümü istenen bu konuda artık harekete geçilmeli ve gereği yapılmalıdır. Çalışanları oyalamaya kimsenin hakkı yoktur.

Giyim yardımlarının bir an önce ödenmesi için Türk Sağlık-Sen olarak çağırımız yapıyoruz. Çalışanın hakkını bir an önce verin diyoruz. Bu sorunun çözülmesini ve sağlık çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz.

Sendika olarak bu konunu takipçisi olduğumuzu ifade ediyor, idarecilerin sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz” dedi.

03 Eylül 2014 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?