Serdivan’da Paraşüt Resitali

Sakarya’da 9.Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali Renkli Görüntülerle Başladı.

Sakarya Serdivan İlçesinde 9.Uluslararası Kırantepe yamaç paraşütü festivali çeşitli ülkelerden 80 paraşütçünün katılımıyla başladı. Sakarya’nın Serdivan İlçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslar arası Kırantepe yamaç Paraşütü Festivali’nin 9. Akşam yapılan açılış töreni ile başladı. 4 gün sürecek Festivale Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Romanya, İngiltere ve İran’dan toplam 80 paraşütçü katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından, açılış töreninde konuşan Serdivan Belediye başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan İlçemiz, Turizm anlamında bu tesis ve festivallerle hem kendi adını hemde Türkiye çok önemli bir faaliyette bulunuyor. Bu günde beş ülkeden 80 sporcumuzun katıldığı bu festival, inş Allah amacına uygun bir şekilde yine yarışmaların ve etkinliklerin düzenlenmesiyle başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır dedi.

Başkan Alemdar, bölgede eğitim, spor ve turizm anlamında yapılacak tesislerin hangi anlamda kullanılacağının tespit edilip, önümüzdeki yıllarda Serdivan, Sakarya ve Türkiye’ye katkı sağlaması için çalışacaklarını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından Festivalin açılış uçuşunu Serdivan Belediye başkanı Yusuf Alemdar gerçekleştirdi. İlk denemede düşme tehlikesi geçiren, ikincisinde ise rüzgâr muhalefeti sebebiyle kalkışı Gerçekleştiremeyen Başkan Alemdar, ücün denemesinde havalanarak uçuşu gerçekleştirdi.

Uluslararası yamaç paraşütü festivaline İngiltere’den katılan Pilot, Bob Hand ise şunları söyledi (İngilizce olarak konutsu) Bu yıl beşinci sefer katılıyorum ve İngiltere’den arkadaşımla geliyorum. Uluslar arası yamaç paraşütü Serdivan’da düzenleniyor ve burada olmaktan da çok memnunum. Aynı zamanda bende Amerikalıyım dedi.

Bulgaristan Sofya’dan Uluslar arası yamaç paraşütü festivaline katılan Pilot Yordan Dzhebon şunları konuştu, (İngilizce ) Burada olmaktan çok mutluyum ve buradaki halk festivale çok ilgili ve çok sevecen, umarım ki çok güzel bir uçuş gündemimiz olur dedi.

İran’dan katılan pilot Muhammet Ali Muhmutzate şunları söyledi, ben İran’dan uçuş için geldim Serdivan’a, ben çokta zevk alıyorum bu işten bu festivalden. Bu festivali düzenleyen Belediye başkanına çok teşekkür ediyorum dedi.

Uçuş için İstanbul’dan Serdivan’a gelen Pilot Serpil Akdemir ise şunları söyledi, İstanbul Çekmeköy’den geliyorum yarın katılacağız ins Allah, buradan ilk defa uçacağız ve hava şartları da güzel olursa tabiî ki uçacağız ve yarını heyecanla bekliyoruz dedi.

Sakarya Serdivan Kırantepe’de başlayan 9. Uluslar arası Yamaç Paraşütü Festivali 4 gün sürecek.

06 Eylül 2014 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?