Orta hasarlılar için son uyarı..!

Orta hasarlı bina sahipleri ve binaları deprem riski taşıyan ev sahipleri için Korucuk’ta inşa edilen konutlara başvurular 23 Mayıs Cuma günü sona eriyor

Orta hasarlı bina sahipleri ve binaları deprem riski taşıyan ev sahipleri için Korucuk’ta inşa edilen konutlara başvurular 23 Mayıs Cuma günü sona eriyor. Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Taha Toplu, “Vatandaşlarımızın güvenliğine tehdit oluşturabilecek yapılar için gerekli tedbirleri alıyoruz. Bizim için önemli olan hemşerilerimizin can ve mal güvenliğidir. Bu doğrultuda çözüm önerileri geliştiriyor, önerilerimizi uygulamaya koyuyoruz. 23 Mayıs Cuma gününe kadar vatandaşlarımızı Çözüm Masası Birimi’nden bilgi almaya davet ediyoruz ” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Korucuk’ta inşa edilen 448 konut için başvurular 23 Mayıs Cuma günü sona eriyor. Daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu projenin tamamlandığını müjdelemiş, orta hasarlı bina sahipleri ve daireleri deprem riski taşıyan, çok katlı binalarda ikamet eden vatandaşlar için hazırlanan konutların satışa hazır hale getirildiğini duyurmuştu. Başkan Toçoğlu vatandaşların güvenliklerinin en önemli öncelikleri olduğunu da belirtmiş, gerekli şartları taşıyan vatandaşları Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası Birimi’ne başvuru için davet etmişti. Tamamı doğalgazlı, 3+1 ve 107 metrekare olarak tasarlanan konutlar için başvurular ise 5 Mayıs Pazartesi günü itibari ile başlatılmıştı.

Konutlar için başvuruların 23 Mayıs Cuma günü sona ereceğinin altını çizen Halka İlişkiler Müdürü Taha Toplu, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın güvenliğine tehdit oluşturabilecek yapılar için gerekli tedbirleri alıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’da bu bilinçle Korucuk’ta hayat bulan; orta hasarlı bina sahipleri ve daireleri deprem riski taşıyan vatandaşlar için hazırlanan konutların hazır hale getirildiğini müjdelemişti. 5 Mayıs’tan bu güne kadar başvuruları Çözüm Masası Birimi’nde kabul etmeye devam ediyoruz. Konutlar için son başvuru tarihi ise 23 Mayıs Cuma” diye konuştu.

Toplu, “Şehrimizde orta hasarlı binaların oranı daha fazla olmasına rağmen, son rakamlara göre; konutlar için şuana kadar 11 vatandaşımızın başvurusunun kabul edilebilir olduğunu söyleyebiliriz. Bizim için önemli olan hemşerilerimizin can ve mal güvenliğidir. Bu doğrultuda çözüm önerileri geliştiriyor, önerilerimizi uygulamaya koyuyoruz. Başvuruların sona ereceği 23 Mayıs Cuma günü sonrasında, 26 Mayıs Pazartesi günü geniş çaplı bir kamuoyu bilgilendirmesi yapacağız. 23 Mayıs Cuma gününe kadar vatandaşlarımızı Çözüm Masası Birimi’nden bilgi almaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

21 Mayıs 2014 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi