Bugün Diyarbakır, Yarın İzmir

Dünkü istifaların ardından bugün de Diyarbakır İl Başkanı ve yönetiminin istifası istendi. İzmir İl Başkanlığı'da salı günü istifasını veriyor

Ak Parti’ de Teşkilat Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’ nun görevden almalarına bir yenisi daha eklendi.

Ak Parti’ nin Diyarbakır İl Teşkilatı Genel Merkezin isteği doğrultusunda topluca istifa etti.

Diyarbakır Ak Parti İl Başkanı Avukat Aydın Altaç, Genel Merkezin isteği doğrultusunda topluca istifa ettiklerini dile getiren açıklamada bulundu.

Avukat Aydın Altaç, geçen yıl görevden alınan İl Başkanı Halit Advan’ ın yerine atanmıştı.

Görevden azli istenen Avukat Aydın Altaç;“Genel merkezin isteği doğrultusunda, istifamızı verdik. Takdir, üst yönetimin. Biz buradayız. Verilecek ne görev olursa yapmaya hazırız” dedi.

Bu arada son dakika gelişmesi olarakı;AK Parti Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Soylu İzmir İl Başkanı' nı Ankara'ya çağırarak, "Teşkilat olarak istifanızı verin" dedi..

Bunun üzerine , İzmir AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Genel Merkez'in isteği üzerine salı günü yönetim kurulu üyeleriyle beraber istifa edeceklerini açıkladı.

İstifa depreminin diğer illere de sıçraması bekleniyor.

Süleyman Soylu bu anlamda, gece gündür Ak Parti Genel Merkezi’ nde çalışmalarını sürdürüyor.

Sakarya Ak parti İl Başkanlığı için henüz bir açıklama yok. Ancak Sakarya Ak Parti Teşkilatı derin bir sessizliğe bürünmüş durumda.

Konuyla ilgili kimsenin ağzını bıçak açmıyor.

Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İl Başkanı Uncuoğlu, bu konuda konuşmuyor.

Herkesin gözü kulağı Genel Merkez de..

Partililer bu durumdan oldukça rahatsız.

Diken üstündeki Ak Parti İl Teşkilatları her an kendilerinin aranacağını beklemekten başka bir şey yapamaz duruma geldi adeta.

Başbakanın MYK ‘ da ki “Hizmet Hareketiyle teması olanı dahi görevden alacaksınız. Kimsenin gözünün yaşına bakmayın. Hiçbir şey umurumda değil” dediği, bunun üzerine de Süleyman Soylu konuyla ilgili geniş bir çalışma başlattığı biliniyor.

01 Haziran 2014 - SiyasetYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi