SAGİF Cuma’ya kadar SAÜ Kampüs’te

Sakarya’da ilk defa düzenlenen Ar-Ge, Girişimcilik, İnovasyon, İnsan Kaynakları alanlarında istihdam odaklı olan SAGİF Fuarı bugün açıldı. Sakarya Üni...

Sakarya’da ilk defa düzenlenen Ar-Ge, Girişimcilik, İnovasyon, İnsan Kaynakları alanlarında istihdam odaklı olan SAGİF Fuarı bugün açıldı.

Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve başta Sakarya Valisi Mustafa Büyük olmak üzere il protokolünden ve sivil toplum örgütlerinden geniş bir katılımın gerçekleştiği fuarda konuşan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, istihdam odaklı çalışmaların tüm kurumlar çerçevesinde gelişerek ilerlemesinden memnuniyet duyduklarını belirterek şunları dile getirdi: “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak eğitim faaliyetlerimize büyük önem veriyoruz. Türkiye'nin en kaliteli eğitmenleri ve güvenilir kurumları ile müşterek düzenlediğimiz eğitim faaliyetlerini artırarak sürdürüyoruz. SATSO bünyesindeki AR-GE ve Sanayi birimlerimizde kişi ve kurumlarla bu anlamda irtibat kuruyor, projelere destek veriyoruz. Uzmanlaşmış Meslek Eğitim Merkezleri kapsamında binlerce vatandaşımıza istihdam sağlıyoruz.”. Üniversite ve sanayi işbirliğinde arzu ettikleri başarılara ulaştıklarını belirten ve eğitim alanında şehre önemli hediyeleri olduğunu dile getiren Kösemusul, SATSO olarak Sakarya’mıza endüstri meslek lisesi kazandırıyoruz. TOBB ise şehrimize yeni bir kız meslek lisesi hediye ediyor, dedi.

Tüm paydaşlarımızla hep birlikte gerçekleştirdiğimiz aktif çalışmalarla Sakarya’nın, daha çok teknoloji üreten, daha çok ihracat yapan bir şehir haline geleceğini dile getiren Kösemusul, gelecek Sakarya’nın olacak. Sakarya’nın büyümesi, gelişmesi, kalkınması demek; Türkiye’nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşan bambaşka bir ülke konumuna gelmesi demektir, dedi.

SAGİF, 14-15-16 Mayıs tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

14 Mayıs 2014 - EkonomiYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi