Brezilya, Türkiye ile daha fazla işbirliği istiyor

Brezilya İstanbul Başkonsolosu Luiz Henrique Pereira Da Fonseca, Sakarya'da

Brezilya, Türkiye ile daha fazla işbirliği istiyor

Brezilya İstanbul Başkonsolosu Luiz Henrique Pereira Da Fonseca, Türkiye ile daha fazla işbirliği yapmak istediklerini söyledi. Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği’nin (Sagiad), davetlisi olarak Sakarya’ya gelen Da Fanseca, netgaste’ye yaptığı açıklamada Türkiye ile Brezilya arasında devam eden işbirliğinin daha fazla artırılması gerektiğini söyledi.

Brezilya’nın bulunduğu bölgede merkezi bir konumda olduğunu da ifade eden Da Fonseca, şunları söyledi: “Türkiye’nin motorlu araçlar ve otomotiv sektöründe iyi bir konumda olduğunu biliyoruz. Bu konuda Brezilya’da yatırım yapılabilir. Brezilya’da iletişim sektöründe yatırım avantajı var. Vergi muafiyeti uygulanıyor. Genel anlamda Brezilya’da yatırım yapmak daha mantıklı. Brezilya bulunduğu bölgede merkezi bir konumda. Firmalar, Brezilya pazarına girmekle aynı zamanda Brezilya’nın serbest ticaret anlaşması yapmış olduğu ülke pazarlarına da girme imkanına sahip oluyor. Bu aynı zamanda firmaları çok daha fazla rekabetçi bir konuma taşıyor. Türkiye ile Brezilya arasındaki ticari işbirliğinin daha fazla artırılması gerekir.”.

Sagiad başkanı Ali Hacıeyüpoğlu ise, Sakarya’nın otomotiv sektöründe son yıllarda gösterdiği gelişmenin ihracatına da yansıdığını, hedeflerinin yeni ülke pazarları ile Sakarya’nın ihracatını daha fazla artırmak olduğunu söyledi.

11 Mayıs 2014 - EkonomiYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi