Girişimciler belgelerini aldı

İŞKUR ve SATSO İŞBİRLİĞİNDE DÜZENLENEN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYAN İLK GRUP 25 KİŞİ SERTİFİKALARINI ALDI.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) arasında imzalanan protokol kapsamında, 2014 yılı içerisinde toplamda 500 kişilik Girişimcilik eğitimi verilmesi planlanmıştı. Protokol gereği, 24 Nisan’da başlayan ilk grup girişimci adayları eğitimlerini tamamladılar ve 25 kişilik grupta yer alan tüm katılımcılar Girişimcilik eğitimlerini tamamlayıp katılım belgesi aldılar.

Diğer taraftan, 4 grup ve 100 kişilik girişimci adaylarının eğitimleri devam ediyor. Yeni açılacak olan eğitim gruplarına yönelik başvurular ise, İŞKUR tarafından alınmaktadır. Söz konusu programların eğitimci ücretleri SATSO tarafından ve katılımcılara yönelik günlük 20 TL ücret ise İŞKUR tarafından ödenmektedir. Dolayısıyla, katılımcılar herhangi bir masraf yapmadan girişimci belgesi alabilmekte ve söz konusu belgeye sahip olanlara Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’nın yeni girişimci desteğinden istifade edebilmektedirler.

Girişimcilik eğitimleri 70 saat süreli olup, günde 7 saat üzerinden haftada 5 gün ve toplamda iki haftalık bir süreyi içermektedir. Eğitimlerde iş fikrinin geliştirilmesi, pazarlama planı, üretim-yönetim-finansal planlama ve iş planlama gibi konular işlenmektedir.

Eğitimlerini tamamlayan girişimciler için SATSO’da düzenlenen sertifika dağıtım töreninde konuşma yapan Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, eğitimlerin hızla devam ettiğini ve İŞKUR olarak bir taraftan mesleki eğitimlerle İlimizin nitelikli işgücü açığını kapatmaya çalıştıklarını, diğer taraftan da iş fikri ve piyasa deneyimi olan girişimcilerin sayısını artırarak, İlimiz ekonomisine daha fazla katma değer sağlamayı düşündüklerini ifade etti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, İŞKUR ile yapılan ortak çalışma ile İlimizin girişimci sayısını artırmanın gayreti içerisinde olduklarını ve bu yıl yapılacak eğitimlerle girişimci sayısına ciddi bir destek sağlanmış olunacağını ifade ederek, bu desteği vermekten SATSO olarak memnuniyet duyduklarını belirtti.

KOSGEB Sakarya Hizmet Merkezi Müdürü İsmet Yılmaz ise, İlimize yeni girişimci adayları kazandırmak için gösterdikleri gayretli çalışmalardan dolayı İŞKUR İl Müdürüne, SATSO Başkanına ve Yönetim Kuruluna yaptıkları ortak çalışmadan dolayı teşekkürlerini iletti.

20 Mayıs 2014 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 066 06 61
Reklam bilgi