Yeni siyasi partinin temelleri atılıyor

Eski Ulaştırma Bakanı Yaşar Topçu’nun başını çektiği yeni bir siyasi oluşum için kollar sıvandı. Partinin ağır toplarının eski vekillerden oluştuğu ve ilk örgütlenmenin Sakarya ve Kocaeli’den başlayacağı ifade edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener ve ekibinin başlattığı yeni siyasi hareketlerin Yeniden Refah Partisi ile devam ettiği biliniyor.

Yaşar Topçu başı çekiyor

Diğer yandan ANAP (Anavatan Partisi)ve DYP’nin (Doğru Yol Partisi) eski vekillerinden oluşan, Ulaştırma eski Bakanı Yaşar Topçu’nun da başını çektiği yeni bir siyasi hareket başladı.

Türkiye’nin çeşitli il ve bölgelerinde farklı derneklerin ismiyle toplantı ve görüşmelere başlayan siyasi oluşumun birkaç aya kadar siyasallaşacağı ve 4 yıl sonra yapılacak seçime yetiştirileceği ifade ediliyor.

HÜRGÜÇ ve Çoban Ateşi

Farklı bölgelerde HÜRGÜÇ, diğer bölgelerde de Çoban Ateşi adıyla dernekleşen siyasi düşünce ile ilgili Sakarya’da çalışmalar başladı bile.

DYP ağırlıkla yapılan Çoban Ateşi Hareketi ile ilgili iftar programı verildiği biliniyor. Sakarya’da Çoban Ateşi Derneği , ‘Kırmızı-Beyaz Hareketi’ adıyla siyasi arenada yer açmaya çalışan yeni oluşumun arkasında eski Sakarya ve Kocaeli ANAP ve DYP milletvekillerinin de olduğu ifade edildi.

13 Mayıs 2019 - SiyasetYorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (532) 366 43 74
Reklam bilgi