Esentepe ve Kazımpaşaya Yeni Şebeke

İhale 2 Ekim'de yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, Esentepe ve Kazımpaşa bölgelerine 7 bin 289 metre uzunluğunda yeni bir içmesuyu hattı inşa edecek. 2 Ekim’de ihalesi gerçekleştirilecek çalışmayla bölgedeki çeşmelerden uzun yıllar bol ve kaliteli su akacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Esentepe ve Kazımpaşa Bölgesinin büyük bir bölümüne yeni içmesuyu şebekesi yapılacak. İnşa edilecek 7 bin 289 metrelik hat sayesinde Kazımpaşa’nın üst kısmında yer alan köyler ve Esentepe bölgesinin büyük bir bölümü bol ve kaliteli suya kavuşmuş olacak. Hayata geçirilecek çalışma ile Aşağıdereköy, Yukarıdereköy, Esentepe, Çubuklu, Dağyoncalı gibi yerleşim birimlerinde zaman zaman yaşanan su yetmezliği sorunu da kesin çözüme kavuşacak. İhalesi 2 Ekim Perşembe günü saat 15.00’da SASKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecek projenin 2015 yılının 6. ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

30 Eylül 2014 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NetGaste Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NetGaste hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar, belediye başkanlarından memnun musunuz?